E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Soros

Etiketim: Soros

Manjani: Drejtësia ju dorëzua haptazi qeverisë, pasi…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani në një status në facebook, shkruan se duhet të debatohet fakti se drejtësia është dorëzuar tek qeveria, dhe se...

Fondacioni Soros në Tiranë: Nuk kemi marrë fonde nga USAID dhe...

Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipërinë ka reaguar sot për lajmet në media që flasin për përfitim të fondeve të qeverisë së SHBA nga...

Një raport Amerikan që nxjerr të palarat e reformës

Nga Ylli Manjani Që reforma në drejtësi u bë për të vënë qeverinë mbi drejtësinë, e kam stër-thënë e stër-denoncuar! E kam bërë pa asnjë kompleks!...

Berisha: Gjuajtja e Ramës me çizme nga Kryemadhi, një akt legjitim

Për ish-kryeministrin Berisha, ishte legjitime ajo që ndodhi në Kuvend, kur kryetarja e LSI-së qëlloi me cizme kryeministrin Edi Rama. Sipas Berishës, akti ndodhi...

Pro George Soros, hungarezët kundër mbylljes së universitetit CEU

Dhjetëra mijëra hungarezë protestuan në  qendër të Budapestit të dielën kundër legjislacionit të ri, i cili mund të detyrojë mbylljen e Universitetin Qendror Evropian,...

Hungari – Mbyllet Universiteti i ngritur nga Soros?!

Si pasojë e një ligji të ri për arsimin e lartë, një Universitet i themeluar nga George Soros në Hungari rrezikon të mbyllet, teksa...

Portali afër Trump zbardh vizitën e Bashës në SHBA, ja çfarë...

Breitbart News, ( Portali afër Trump) zbardh pjesë të vizitës së Kryeopozitarit Basha në Uashington. Udhëheqësi i Opozitës: Kryeministri i Shqipërisë, i lidhur me Sorosin,...

Shpërthen Berisha: Soros të shpallet ‘non grata’, SHBA të hetojë monstrën...

Ish kryeministri Sali Berisha ka thene se drafti i reformës në drejtësi është hartuar nga ekspertë të miliarderit George Soros të cilin e quajti...

“FETO është Sorosi i muslimanëve”

Profesori Kire Sharlamanov thotë se që FETO të shpallet organizatë terroriste në Maqedoni, është e rekomandueshme që çështja të rregullohet në mënyrë legjislative Kire Sharlamanov,...

A është kjo foto arsyeja pse Monica Macovei fshehu problemin e...

Deputetja e Parlamentit Europian Monica Macovei, që drejton komisionin e përbashkët të parlamentit shqiptar me Parlamentin Europian së bashku me Taulant Ballën, ka shkaktuar...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...