E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Sondazhe

Etiketim: sondazhe

PS sondazhe për të matur mbështetjen e kryebashkiakëve

Partia Socialiste do të zhvillojë gjatë kësaj pranvere sondazhe në 61 bashkitë e vendit me qëllim që të vlerësojë se sa të pranueshëm janë...

Meta: Le t’i paguajë analistët dhe sondazhet, vendimi është marrë

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, nga Pogradeci ka folur për sondazhet e fundit që e nxjerrin LSI-në me humbje. Ish-kreu i LSI, theksoi se sondazhi për...

Ky është gjeniu i rrjeteve sociale që i dha fitoren Donald...

Përmbysja e rezultateve në zgjedhjet presidenciale në SHBA, ishte një surprizë e për disa të tjerë një shok i madh. Por duket se rusët...

Kontétë që vulosën humbjen e Clinton-it

Nga Eduard Zaloshnja Hillary Clinton-i do të mbahet mend si kandidatja që mori rreth 1 milione e 500 mijë vota më shumë se sa rivali...

Sondazhet tregojnë Hillary Clintonin në avantazh

Sipas “RealClear Politics”, Hillary Clinton radhitet tashmë në nivel kombëtar me 3% më shumë pikë se sa Donald Trump. Anketimi, që u publikua nga rrjeti...

Koeficientët e basteve: Clinton 1.25, Trump 3.8

Portali american RealClearPolitics perditëson rregullisht rezultatet e sondazheve kombëtare dhe të shteteve kryesore të SHBA-së, në lidhje me garën për Shtëpinë e Bardhë. Gjithashtu...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...