E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Sondazhe

Etiketim: sondazhe

PS sondazhe për të matur mbështetjen e kryebashkiakëve

Partia Socialiste do të zhvillojë gjatë kësaj pranvere sondazhe në 61 bashkitë e vendit me qëllim që të vlerësojë se sa të pranueshëm janë...

Meta: Le t’i paguajë analistët dhe sondazhet, vendimi është marrë

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, nga Pogradeci ka folur për sondazhet e fundit që e nxjerrin LSI-në me humbje. Ish-kreu i LSI, theksoi se sondazhi për...

Ky është gjeniu i rrjeteve sociale që i dha fitoren Donald...

Përmbysja e rezultateve në zgjedhjet presidenciale në SHBA, ishte një surprizë e për disa të tjerë një shok i madh. Por duket se rusët...

Kontétë që vulosën humbjen e Clinton-it

Nga Eduard Zaloshnja Hillary Clinton-i do të mbahet mend si kandidatja që mori rreth 1 milione e 500 mijë vota më shumë se sa rivali...

Sondazhet tregojnë Hillary Clintonin në avantazh

Sipas “RealClear Politics”, Hillary Clinton radhitet tashmë në nivel kombëtar me 3% më shumë pikë se sa Donald Trump. Anketimi, që u publikua nga rrjeti...

Koeficientët e basteve: Clinton 1.25, Trump 3.8

Portali american RealClearPolitics perditëson rregullisht rezultatet e sondazheve kombëtare dhe të shteteve kryesore të SHBA-së, në lidhje me garën për Shtëpinë e Bardhë. Gjithashtu...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...