Ballina Etiketimet Sokol Balla

Etiketim: Sokol Balla

Rama: Vetingu nuk preket. LSI është me ne

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë nga Varshava për drejtorin e informacionit të Top Channel, Sokol Balla deklaron se edhe tani, në këto momente,...

Sokol Balla: Luanët e Lionit

"Jemi ne, luanët e Lionit, që kemi ardhur për të mos ikur më. Në Tiranë kemi lënë vetëm ata që janë burimi, shkaku dhe...

Rilindja nis në Lens

Nga Sokol Balla/Asnjëherë nuk ka qënë e lehtë të bindja indiferentët dhe skeptikët, përse harxhoja kaq shumë para dhe energji duke i shkuar prapa...

Në garë me kohën dhe me Berishën ­

"Tani që edhe Halimin e çuan me pushime, që ndryshuan gjithë komisionin, që ndryshuan gjithë draftin, që paralajmëruan se nuk është koha por cilësia,...

Secilit kullën e vet ­

"Pastaj, meqë projekti i ngjan stadiumit të Moskës, ta ndryshojnë edhe emrin e qytetit. Ta bëjnë Moska e RE. Meqë njërit i pëlqen Stadiumi,...

Fitorja e fundit e Shullazit?

"Performanca publike e zonjës Dibra, përfshirë edhe daljen e saj të fundme në Top Story të hënën, ndoshta provuan se ajo ishte jo adapt...

Rrobaqepësit e Panamasë

"Ata tashmë kanë vendosur. Emrat mund t’u dalin. Ata nuk e kanë problem këtë. Ata thjesht nuk duan reformën se ajo pastaj zbulon të...

Vdekja e Supermenit

"Të premten në darkë, vdiq dikush shumë i afërt me mua. Në fakt edhe unë e mora vesh rastësisht. I mësuar të shkoj tashmë...

Një humbje, jo edhe aq e thellë

"Sepse Ben Blushi është justifikuar edhe më parë. E ka bërë në 2009, apo në 2011. Eshtë justifikuar edhe pse heshti në 2013. Tani...

Një muhabet mes kolegësh: Berisha, Mero, Fevziu, Koli, Bushati

Nga Lorenc Vangjeli Kanë qenë gjithëherë në konflikt, por përfundimi i këtij konflikti kanë qenë gjithëherë i ditur. Edhe pse me beteja të humbura herë-herë,...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kosovë-Serbi, në dialog nga “pika zero”

Nga Bekim Bislimi, Rel Takimi i presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe bashkëdrejtuesve të Ekipit negociator të Kosovës në dialogun...

Politika shqiptare duhet të “rishpikë” veten

Nga Ilir Beqaj* Kohët e fundit vihen re disa dukuri të reja, disi të panatyrshme, që venë në...