E martë, Dhjetor 11, 2018
Ballina Etiketimet Sokol Balla

Etiketim: Sokol Balla

Kur shteti s’kërkon falje!

Duhet një nisëm ligjore në parlament, procese të mirëfillta ligjore në gjykata. Kërkon mund, kohë dhe para, por shteti këtë duhet ta bëjë. Këtë...

Hashash, Manjaniuana!

Pas këtij debati të ri mbi kanabisin, gjithsesi nuk do të zgjidhet asgjë. Ushtria nuk do të dalë e me siguri as Manjani nuk...

Clinton vs Trump dhe Shqipëria

Hillary Clinton dhe Donald Trump u përballen në debatin e tyre të fundit më pak se tre javë nga zgjedhjet më të jashtëzakonshme presidenciale...

Basha i PD dhe Luli i amerikanëve

Sepse amerikanët të mbrojnë edhe kur je një bir kurve, por ama “i tyri”....Pas 21 janarit, kur në një takim në zyrën në bashki,...

Meta: S’më ka shkuar kurrë mendja që të bëja 71 vota...

Kryetari i Kuvendit dhe kreu i LSI-së, Ilir Meta foli sot në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës lidhur me miratimin e reformës në...

Shfaqja e fundit e komunizmit

Ndërkohë qindra mijëra shqiptarëve me pushime, u ofrohet edhe këtë vit, më shumë stres sesa komoditet në vendin e tyre. Ndërsa rruga e re...

Rreziku i parë i reformës në drejtësi

"Por ndërsa nuk e dimë akoma përse ky nen u shtua në variantin final të ligjit për SPAC, është e qartë ama rrezikun që...

Rio, si fundi i Botës që njohim

Nga Sokol Balla/Në kompleksin e Deodoros nuk qëllova dhe nuk munda ta vizitoj. Aty luhej Rugby Sevens, ose disiplina më e re e këtyre...

Rama: Vetingu nuk preket. LSI është me ne

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë nga Varshava për drejtorin e informacionit të Top Channel, Sokol Balla deklaron se edhe tani, në këto momente,...

Sokol Balla: Luanët e Lionit

"Jemi ne, luanët e Lionit, që kemi ardhur për të mos ikur më. Në Tiranë kemi lënë vetëm ata që janë burimi, shkaku dhe...

EDITORIAL

E marta e 11 dhjetorit 2018 do mbetet në histori, si 8 dhjetori 1990

Studentët e protestës disa ditore janë shumë të vendosur që ditën e martë, datë 11 dhjetor 2018,...

FORUM

10 arsye pse studentët kanë të drejtë të jenë politikë

Nga Oerd Bylykbashi - ‎ ‎ 1- Studentet enderrojne te jetojne me mire. ‎ ‎ ‎ 2- Arsimi i larte eshte nje shkalle...

Rama po na ofron Edin, si zgjidhje!

Nga Çim Peka/ Opozitarë, politikanë, analistë, profesorë, znatçinjë të `shoqnisë` civile, mësues, mjekë, emigrantë, astiras, shkozarë e zharzarë,...