E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Sokol Balla

Etiketim: Sokol Balla

Rrëfehet Sokol Balla: Rivaliteti me Blendi Fevziun, populizmi dhe reformizmi tek...

Drejtuesi i emisionit “Top-story”, në një rrëfim për veten, gazetarinë shqiptare dhe marrëdhëniet e saj me politikën gjatë një debati të hapur me studentë...

Rama: Kur “fiken dritat”, PD ka marrëdhënie të mira me Ruçin

Kryeministri Edi Rama ka folur sonte në studion e Sokol Ballës duket e nisur intervistën e tij me shpronësimet dhe dëmshpërblimet e qeverisë. Sipas...

VIDEO/Rama sherr me Sokol Ballën: Je esëll? Më dukesh sikur ke...

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/10154558612521523/ Kryeministri Edi Rama po zhvillon këto momente një intervistë në “Top Story”, të gazetarit Sokol Balla në Top Channel. Ajo që ra në sy...

Debati Lu-Llalla. Meta: Jam habitur nga deklaratat

Kush është koka e çmendur që thotë Ilir Meta? Saimir Tahiri, Edi Rama, apo Donald Lu? Kreu i Kuvendit mbështet publikisht kryeprokurorin Llalla, të...

Aleksin nuk e vrava unë!

..Në fakt Agim Llupo mund të më kishte vrarë dhe mua atë ditë në Bulevard, pasi plumbat e tij ranë pa diskriminim si mbi...

Gola dhe kallashë: Altin Dardha dhe bluza e Afrim Toles

Nga Sokol Balla* 70 vjet më parë Shqipëria do të futej në nëj fushë futbolli për herë të parë me kombëtaren e saj kuq e...

Viti 2016, nga Ladi te Donaldi

Shumë bien dakort se ky ishte viti i nju jorkezit më të njohur të të gjitha kohërave, por e rëndësishme është se 2016 nuk...

Rrëfimi i Sokol Ballës: Polici i diktaturës tentoi të griste autografin...

70 vjet më parë Shqipëria do të futej në një fushë futbolli për herë të parë me kombëtaren e saj kuq e zi. Një...

Sokol Balla: Armiqtë që humbën Andrean

 Nga Sokol Balla. Prej disa orësh, liria e shprehjes dhe e mendimit ka humbur një nga gjeneralët e saj. Andrea Stefani vendosi, jashtë dëshirës së...

Presidenti Nishani në Top Story: Ja pse nuk mora pjesë në...

Vendi feston 104-vjetorin e Pavarësisë në një vit kur shqiptarët rigjetën krenarinë kombëtare me fanelën Kuqezi, por edhe retorikën e krerëve të politikës për...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...