E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Lu-Basha, lëvizje diplomatike në boshllëk

"Ky qëndrim i opozitës ndaj reformës po vendos në pozitë gjithnjë e më të vështirë edhe ndërmjetësimin amerikan. Më konkretisht, ai që po riskon...

Disa gabime taktike të protestës së Liqenit

"Së fundi, por jo më e parëndësishmja, duket se hedhja në sulm e opozitës për Parkun, apo edhe aktivizimi i saj në parlament, mund...

Një goditje në zemër të projektit europian

"Hetuesit dhe forcat policore duhet të gjejnë këto orë nëse atentatet e fundit në Bruksel kanë një lidhje direkte me arrestimin e Abdeslam, apo...

A janë zgjedhjet e parakohshme zgjidhje?!

"Nëse opozita hyn në zgjedhje tani, nën të njëjtën trysni të krijuar nga rënia e reformës, shanset e saj mund të ishin të rrezikuara,...

Rama-Meta dhe “Plani B” i reformës në drejtësi

"Qasja e dy krerëve të majtë ndaj “Planit B” shënon në fakt mënyrën sesi ata e lexojnë momentin politik. Ku reforma ze një vend...

Një emergjencë që po refuzojmë ta shohim

"Kriza humanitare e refugjatëve të luftës  në Lindjen e Mesme po i afrohet frikshëm Shqipërisë. Është momenti që qeveria shqiptare, por edhe institucionet e...

Po vjen reforma, po ikën gjumi, po lëshojnë nervat…

"Një arsye kjo mëse e mjaftueshme për të luajtur taktikisht, me qëllim shtyrjen sa më shumë të momentit të aprovimit të saj. Mundësisht deri...

Kongresi socialist dhe nostalgjia e vjetër e “sindromës së KPD”

Kongresi i 19 marsit ka rindezur zjarrin e vjetër të debatit brenda PS. Një parti e mësuar me këtë ritual që nga dita e...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...