E hënë, Shtator 17, 2018
Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Tahiri, ndërmjetësim ndërkombëtar për krizën apo kulisë shqiptare?

Në një plan hipotetik, largimi i Saimir Tahirit në këtë moment, mund të prodhohej nga dy faktorë kryesorë: nga një ndërmjetësim ndërkombëtar për të...

Një çadër e vogël

Nga Skënder Minxhozi/ E vogël jo vetëm si masë protestuesish. Sepse edhe ata janë pak. E vogël për nga argumentet që po jep me kalimin...

3 mars 1997, kur shteti digjte gazetën më të madhe të...

Djegia e gazetës Koha Jonë shënoi një faktor përshpejtues të krizës së rëndë politike, ekonomike e sociale që po kalonte asokohe Shqipëria. Pas një...

Pse shpërtheu Lulzim Basha

Qeveritë nuk rrëzohen me pak njerëz! Kjo aksiomë nuk ka nevojë për asnjë vërtetim, pasi është vërtetuar qindra herë nga historia. Kalimi i ditëve...

Minxhozi: Protesta e opozitës, e kopjuar. Rama duhet të ishte në...

Analisti Skënder Minxhozi ishte i ftuar në studion e lajmeve në Top Channel për të komentuar protestën e opozitës. Ai tha se protesta e...

Sherri që (paradoksalisht) nuk e lëkundi koalicionin

Megjithatë duket se Meta nuk e la pa “ngulur” një dhëmb në lëkurën e kryeministrit. Konferenca e shtypit dhe akuzat e skajshme të Manjanit...

Nga Donaldi tek Donaldi, në pritje të një “fermani”

Donald Lu nuk është përjashtimi nga rregulli, por është “normaliteti” i një raporti historikisht të vështirë, që vijon të mbetet i tillë edhe pse...

Vetingu është vetëm hapi i parë drejt rrugës së duhur

Vetingu kapërceu të enjten edhe pengesën e fundit që e mbante peng: Gjykatën Kushtetuese. Më në fund, pas një presioni të skajshëm që erdhi...

Kur Vatikani përze politikën dhe fton të varfërit

Krishtilindjet mes të varfërve dhe larg politikës, janë një formulë tejet e gjetur, për të cilën Kisha katolike duhet duartrokitur. Sepse kjo është përpjekje...

Sot është dita…

Sot është dita kur ne shqiptarët ballafaqohemi jo vetëm me ndarjen me të keqen, por edhe me ushtrimin e vështirë të koshiencës, për mënyrën...

EDITORIAL

Bixhozi, lojërat e fatit. PS-PD sulme dhe akuza njëra tjetrës si përfitues

-Gjatë viteve të fundit, në historinë e sulmeve mes dy kampeve politike pjesa më interesante është e...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...