E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Ngatërresa “naive” e Bashës me vetingun politik

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha vazhdon të ngulmojë se na duhet urgjentisht një veting për politikën. Si të thuash, nis papritur të bërtasë në publik...

A është vërtet i padukshëm roli rus në Ballkan?!

Nga Skënder Minxhozi Ndodhemi në një lojë diplomatike pasqyrash në Ballkanin Perëndimor. Pse folën pikërisht tani krerët e Serbisë e Kosovës për lëvizje kufinjsh? Sa...

Qeveria e re italiane, a duhet të frikësohen edhe shqiptarët?!

Nga Skënder Minxhozi/ Me Italinë s’kemi pasur kurrë probleme. Ky është një përcaktim që me shumë gjasë i përshtatet realitetit të marrëdhënieve Tiranë-Romë që nga...

21 vjet nga djegia e gazetës “Koha Jonë”

21 vite më parë, pikërisht më 3 mars 1997, pushteti i drejtuar nga Sali Berisha dogji redaksinë e gazetës së parë të pavarur, “Koha...

Në kurthin e përjetshëm të delegjitimimit

Nga Skënder Minxhozi/ “Ti je vrasës”, “Ti je i droguar, trafikant hashashi”, “Ti grabit paratë e shqiptarëve”, “Ti i bën turp partisë tënde”, “Jeni katandisur...

Shoferit s’ka kush t’i flasë

Nga Skënder Minxhozi Nuk mund të pritej diçka tjetër. Do të vinte në pushtet një qeveri që do të pasqyronte atë që ndodhi në zgjedhjet...

Timonier, mbaje fjalën!

Problemet që Edi Rama rigjen në tavolinën e tij të punës janë të shumta dhe të jo të lehta për t’u zgjidhur. Ekonomia, vendet...

Si e shoh Kavajën dhe çfarë mund të ndodhë pas 18...

“Kavaja është bankoprova e zgjedhjeve të përgjithshme” – thotë Skënder Minxhozi në një përgjigje për forumin e sotëm në Dita rreth pyetjes: Si do...

Mandarinat e Ramës dhe zv.kryeministri i Kinës

Nga Skënder Minxhozi/ Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e tij në rrjetet sociale, me një postim “ekologjik”. Një foto me disa mandarina shoqëronin...

Mesazhi amerikan dhe ata që s’duan të dëgjojnë

Mesazhi i fundit i ambasadës së SHBA me shumë gjasë do të bjerë në vesh të shurdhët brenda çadrës. Pasi kjo është strategjia e...

EDITORIAL

Ambasada e Amerikane reagon për dosjen “Shullazi”: Mbështesim prokurorët e guximshëm

Ambasada Amerikane në Tiranë, në përgjigje të interesimit të Zërit të Amerikës për situatën e krijuar në...

FORUM

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...