E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Skënder Minxhozi

Etiketim: Skënder Minxhozi

Nga Babale, në Banale!

Nga Skënder Minxhozi- Po na ikin poetet. Po na mbesin Babalet”, me këto fjalë dhe i përlotur, mediat publikonin sot foton e Xhevahir Spahiut,...

Ngatërresa “naive” e Bashës me vetingun politik

Nga Skënder Minxhozi Lulzim Basha vazhdon të ngulmojë se na duhet urgjentisht një veting për politikën. Si të thuash, nis papritur të bërtasë në publik...

A është vërtet i padukshëm roli rus në Ballkan?!

Nga Skënder Minxhozi Ndodhemi në një lojë diplomatike pasqyrash në Ballkanin Perëndimor. Pse folën pikërisht tani krerët e Serbisë e Kosovës për lëvizje kufinjsh? Sa...

Qeveria e re italiane, a duhet të frikësohen edhe shqiptarët?!

Nga Skënder Minxhozi/ Me Italinë s’kemi pasur kurrë probleme. Ky është një përcaktim që me shumë gjasë i përshtatet realitetit të marrëdhënieve Tiranë-Romë që nga...

21 vjet nga djegia e gazetës “Koha Jonë”

21 vite më parë, pikërisht më 3 mars 1997, pushteti i drejtuar nga Sali Berisha dogji redaksinë e gazetës së parë të pavarur, “Koha...

Në kurthin e përjetshëm të delegjitimimit

Nga Skënder Minxhozi/ “Ti je vrasës”, “Ti je i droguar, trafikant hashashi”, “Ti grabit paratë e shqiptarëve”, “Ti i bën turp partisë tënde”, “Jeni katandisur...

Shoferit s’ka kush t’i flasë

Nga Skënder Minxhozi Nuk mund të pritej diçka tjetër. Do të vinte në pushtet një qeveri që do të pasqyronte atë që ndodhi në zgjedhjet...

Timonier, mbaje fjalën!

Problemet që Edi Rama rigjen në tavolinën e tij të punës janë të shumta dhe të jo të lehta për t’u zgjidhur. Ekonomia, vendet...

Si e shoh Kavajën dhe çfarë mund të ndodhë pas 18...

“Kavaja është bankoprova e zgjedhjeve të përgjithshme” – thotë Skënder Minxhozi në një përgjigje për forumin e sotëm në Dita rreth pyetjes: Si do...

Mandarinat e Ramës dhe zv.kryeministri i Kinës

Nga Skënder Minxhozi/ Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e tij në rrjetet sociale, me një postim “ekologjik”. Një foto me disa mandarina shoqëronin...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...