E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Siriane

Etiketim: siriane

Atentati: 600 mijë sirianë që vijnë dhe 500 mijë shqiptarë që...

Nga Artur ZHEJI. -Nuk është humanizëm, por thjesht një shërbim servil për të siguruar mbështetje ndërkombëtare dhe para. Një akt i çmendur, cinik dhe me...

Manjani: Rilindja duhet të jetë dakord me Pandeli Majkon

Ish-ministri Ylli Manjani ka përkrahur sot qëndrimin e ministrit për Diasporën, Pandeli Majko. Në një koment në Facebook, Manjani thotë se Majko mbajti qëndrim...

Kapen 11 sirianë, kërkojnë azil politik në Shqipëri

Fluksi i emigrantëve që vijnë nga vendet e lindjes vijon teksa vetëm këtë të martë policia kufitare ka ndaluar në afërsi të Bilishtit, disa...

Kush po kërkon azil në Shqipëri?

Në një kohë kur shqiptarët kanë shënuar rekord me kërkesat e azilit në Francë, Shqipëri po shihet si shpëtim nga lufta. Janë sirianët që i...

Trefishohet numri i sirianëve që përdorin Shqipërinë për në BE

Numri i sirianëve që kërkojnë të kalojnë tranzit nga Shqipëri drejt perëndimit, ka pësuar rritje tre herë gjatë muajit tetor. Këtë fakt e konfirmon...

Pagëzohet me emrin Angela Merkel Muhammed

Një vajzë e sapolindur në Gjermani, ka marrë emrin e kancelares gjermane, dhe quhet Angela Merkel Muhammed. Prindërit nga Siria, kanë thënë se arsyeja se...

Lindsay Lohan takohet me Presidentin Turk, me vete dhe një 7...

Aktorja amerikane Lindsay Lohan u takua me Presidentin turk Recep Tayyip Erdogan për të diskutuar për refugjatë sirianë t cilët janë vendosur në veri...

Në acarin e Beogradit, bëhet dush i ftohtë me kanaçe (FOTO)

E kanë harruar ujin e ngrohtë, aromën e shtëpisë dhe endet në rrugët e Europës. Edhe ky vit, këto Krishtlindje dhe nata e ndërrimit...

Refugjatja siriane në ”Rio 2016”, historia e saj përlot botën(VIDEO)

Yusra Mardini, një refugjate siriane 18- vjeçare, mbërriti në Europë bashkë me refugjatë të tjerë me një gomone. Sot ajo është pjesë e lojrave...

14 emigrantë të paligjshëm sirianë në Korçë, në kërkim trafikantët

Nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare e Migracionit të Muriqanit Shkodër më datë 07.08.2016 në vendin e quajtur Shtuf në afërsi të kufirit...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por edhe...

Për “tradhëtarët” e avionit dhe histerinë “patriotike” të tokës!

Nga Mentor Kikia - Tashmë dalldia e madhe kaloi. Avioni u kthye, edhe pse pati shumë lutje që...