E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Sindikata në Britani

Etiketim: Sindikata në Britani

Sindikata në Britani: Punëtorët duhet të marrin 3 ditë pushim në...

Fundjavat tre-ditore duhet të bëhen normë, kjo ishte kërkesa e sindikatës kryesore në Britaninë e Madhe, e cila argumenton se teknologjia e re krijon...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...