E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Silva Caka

Etiketim: silva Caka

Caka: Vetting-u dhe reagimi qytetar do spastrojnë qeverisjen nga inkriminimi

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka në KafeIn Si do ta bëni realitet mundësinë e një Vetting-u dhe bëhet fjalë për këtë mandat? Vettingu...

Deputetja i kërkon ndjesë në emisionin koleges së LSI

Deputetja e LSI, Silva Caka i ka kërkuar ndjesë publike koleges së saj Floida Kërpaçi, ndërsa po fliste për rolin e saj në protestën...

Deputetja e LSI: Arta Marku, bukuroshja e fjetur e kohëve moderne

Deputetja e LSI, Silva Caka ka reaguar sot për mungesën e hetimeve nga ana e prokurorisë për rastin e Xhisiela Malokut. Në rrjetin social Facebook,...

Caka: Ministrja të ekstradojë kreun e ZVRPP Shkodër, siç bëri me...

Përmes një statusi në facebook, deputetja e LSI-së, Silva Caka, ka reaguar pas deklaratës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ku përshëndeti arrestimin e...

LSI, Silva Caka: Rama po merr në dorë drejtësinë e sotme...

Deputetja e LSI, Silva Caka në një status në facebook i është drejtuar ministres së Drejtësisë, Etilda Gjoni, e cila sot deklaroi se PS...

PS mbyll mbledhjen e raportimit të Arta Markut, LSI: Ramën dhe...

Deputeti i PS-së, Ulsi Manja, njëherësh kryetar i Komisionit të Ligjeve, urdhëroi sot në mënyrë antiligjore mbylljen e mbledhjes  së këtij komisioni, gjatë kohës...

Gjyqi ndaj Ramës, deputetja e LSI: Gjykata e Beratit s’duhet të...

Lëvizja Socialiste për Integrim, kërkon të rihap çështjen ndaj deklaratës së Edi Ramës gjatë fushatës zgjedhore të 25 qershorit, ku kërkonte përfshirjen e policisë...

Silva Caka: Qeveria, presion bizneseve për të mos dalë në protestë

Deputetja e LSI-së, Silva Caka ishte sot në protestën e tregtarëve të zhvilluar në tregun ushqimor në Tiranë. Në një prononcim për mediat, deputetja...

SKANDALI/ Deputetja e LSI: Protestuesit këmbëzbathur në sallë të gjyqit, s’u...

Deputetja e LSI-së Silva Caka denoncon skandalin e arrestimeve që janë bërë në Kukës pasmesnatës së shtutës të protestuesve në tunelin e Kalimashit, protestë...

Silva Caka:  Qeverisë nuk i interesojnë politikat sociale, por vetëm të...

Deputetja e LSI në Qarkun e Beratit, Silva Caka kundërshtoi sot në Kuvend politikat e qeverisë për rritjen e taksave. Caka tha se qeveria...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

A po “shikon” Europa më mirë me Ambasadorin e ri?

Nga Blendi Fevziu -  Ambasadori i ri i BE në Tiranë, Luixhi Soreka, ka dalë dje në Opinion,...

Italia, euro dhe populistët

Buxheti i Italisë për vitin 2019 shkel rregullat e BE. Kjo nuk e pengon qeverinë italiane,e cila...