E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Shtetas grek

Etiketim: shtetas grek

Arrestohet në Kakavijë greku, i dënuar me 8 vjet burg për...

Një shtetas grek është arrestuar sot në pikën kufitare të Kakavijës, pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ky shtetas, identiteti i të cilit nuk dihet,...

Si bëhesh shtetas grek? Përfitojnë emigrantët shqiptarë

Mëngjesin e sotëm lajmin e dha Kryeministri Edi Rama. Greqia nxjerr rregulla të reja për dhënien e nënshtetësisë, në një lëvizje që sipas ministrit...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...