E hënë, Shtator 17, 2018
Ballina Etiketimet Shqiptari

Etiketim: shqiptari

E rëndë/ Gjendet i pajetë në makinë një 18-vjeçar shqiptar në...

Një i ri shqiptar është gjetur i vdekur pranë një makine në Zvivër. Mediat vendase shkruajnë se trupi i të riut identiteti i të...

“E pamë paradite, pastaj…”, shqiptari gjendet i vdekur në varreza

Gjendet pa jetë në varrezat në Cuggiono të Milanos në Itali nje shqiptar. Mediat italiane shkruajnë se shqiptari 59-vjeçar ishte kujdestar në këto varreza dhe shumë i njohur e...

Shpërthim brenda shtëpisë në Itali, plagoset rëndë shqiptari

Një incident i rëndë ka ndodhur në Montesarchio në krahinën e Beneventos në Itali, ku pati shpërthim në një shtëpi. Sipas mediave italiane, nga shpërthimi...

Ermal Ndini, shqiptari që garon në zgjedhjet lokale në Belgjikë

32-vjeçari shqiptar Ermal Ndini, është një nga kandidatët në garë për zgjedhjet lokale në Belgjikë. Ai ka vendosur të konkurrojë në Eupen me listën...

Ishte kthyer nga Zvicra, shqiptari gjendet i vrarë me armë në...

Ishte kthyer nga Zvicra në Kosovë, por ka qenë tragjik fati i një shqiptari nga Kosova. Shqiptari me vendbanim në Kloten të Zvicrës, Avdyl K....

Del nga koma, shqiptari rrëfen masakrimin dhe sulmin me armë

Kishte qendruar për ditë të tëra në koma, por 25-vjeçar shqiptar që braktis në gjendje të rëndë në hyrje të një spitali në Modena...

Shqiptari i ISIS, plani që kishte thurur

Një 28-vjeçar shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet publik, u dëbua nga Italia me dyshimet se ka lidhje me terrorizmin. Që prej 24...

Detaje të reja shqiptari i lidhur me ISIS, u dëbua nga...

28 vjeçari shqiptar i larguar për terrorizem nga Italia është dëbuar me urdhër te datës 23 gusht. Që prej 24 gushtit ndodhet në Tiranë dhe...

Greqi, shqiptari kapet me 86 kg kanabis në makinë

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Igumenicë të Greqisë pasi iu gjet 86 kg kanabis në makinë. Lënda u zbulua të premten (24 gusht) me...

Po kthehej nga pushimet në Korfuz, kapet në Igumenicë shqiptari i...

Shërbimet e policisë të Igumenices, në bashkëpunim me sektorin e kontrollit te pasaportave të Sajadhes, kanë arrestuar sot të shumëkërkuarin shqiptar Edmond Bego, 48-vjec....

EDITORIAL

Bixhozi, lojërat e fatit. PS-PD sulme dhe akuza njëra tjetrës si përfitues

-Gjatë viteve të fundit, në historinë e sulmeve mes dy kampeve politike pjesa më interesante është e...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...