E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Shqiptarët po drejtohen tek arsimi profesional

Kandidatët që aplikojnë për transferim studimesh në programet e studimeve dyvjeçare me karakter profesional, nuk kanë detyrimin të plotësojnë kriterin e notës mesatare. Sipas udhëzimit...

Genova/Trupat e Marjusit dhe Admirit me flamur shqiptar (FOTO)

Në Genova kanë nisur homazhet për 18 prej viktimave të tragjedisë së Urës Morandi. Mes arkëmorteve qëndrojnë dhe ata të dy të rinjve shqiptarë,...

Si ju duket si President i SHBA? Shqiptarët, tifozët më të...

“Rendi global i pushtetit po zhvendoset”. Gjermania po zëvendëson Shtetet e Bashkuara të Amerikës  si fuqia globale e vlerësuar në botë, sipas një sondazhi të fundit të...

30 arsye se përse shqiptarët braktisin universitetet!

Nga Artan Fuga – MediaLook.al Jua them se përse maturantët braktisin universitetet: – Se nuk vijnë në degët që dëshirojnë; – Se rregjistrimet ua bën një strukturë...

Shqiptarët, populli më përtac në Europë, për të … protestuar

Me mijëra rumunë po marrin pjesë në protestën antiqeveritare në kryeqytetin e Rumanisë, Bukuresht. Rreth 40 mijë pjesëmarrës në demonstratë kërkonin dorëheqjen e qeverisë, për...

Sfidojnë “Mocromafia”, shqiptarët marrin në dorë trafikun e kokainës në Holandë,...

“Shqiptarët, ashtu si në Angli, kanë marrë përsipër tregun e kokainës”, kështu e nis shkrimin media holandeze ad.nl duke iu referuar burimeve policore, e...

Arkeologë polakë dhe shqiptarë zbulojnë qytetin e panjohur 2000-vjeçar

Ndonjëherë, gurët janë më shumë se sa thjesht copëza të shkërmoqura toke. Ndonjëherë ata japin detaje mbi të kaluarën apo të ardhmen e planetit...

Shifra gjigante por në rënie, ja sa para dërgojnë emigrantët shqiptarë...

Të ardhurat nga emigrantët, reminitancat, janë një burim i madh për vendin tonë dhe shpesh thuhet që mbajnë në këmbë familjet shqiptare. Mirëpo sa përllogaritet...

Për të qeshur apo për të qarë? Rutina e plazhit për...

Është sezon vere dhe të gjithë vrapojmë drejt qyteteve bregdetare, por edhe nëse nuk keni patur mundësi të provoni rrezet e diellit të këtij...

Shqiptarëve u dështon supergrabitja prej 2 mln euro, shumica e parave...

Menduan se po grabisnin 2 milionë euro në një nga hotelet me luksoze të Milanos, por në të vërtetë shumica prej tyre ishin euro...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...