E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Raporti: Shqiptarët nuk kanë para të shkojnë te dentisti

Mjekët stomatologë janë me pakicë në Shqipëri në raport me vendet anëtare të Bashkimit Europian. Ndërsa mesatarja e vendeve anëtarë të BE-së është 77 për...

Vizita zyrtare/Presidenti Meta: Shqiptarët, faktor kyç në Malin e Zi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kuadër të vizitës zyrtare në Mal të Zi, u prit sot me nderime të larta shtetërore nga Presidenti...

Shqiptaret lidhin kurorë me burra serb, me këtë shumë paguhet shkesi

Rastet që shqiptaret kanë lidhur kurorë me burra nga Serbia nuk janë të pakta. Madje për të martuar vajzat shqiptare me burra serbë janë...

Shqiptarët, provojnë azilin në këtë shtet

Paçka se nga janari i vitit të kaluar qeveria zvicerane ashpërsoi ligjet e azilit, shqiptarët e kanë provuar sërish fatin në Zvicër duke u...

Shqiptarët heqin dorë nga blerjet e mëdha, më keq se parashikimet

Konsumatorët shqiptare janë përfshirë në një qark pesimizmi, pasi prej vitesh kanë shmangur blerjet e mëdha. Madje ecuria reale e blerjeve të mëdha, ku përllogariten...

Policia italiane: Shqiptarët zotërojnë tregun e heroinës

"Shqiptarët zotërojnë tregun e drogës në gjithë territorin e provincës së Bergamos e duhet të rrisim nivelin e aksionit kundër tyre". Ky është apeli i...

VIDEO skandaloze/ 24 shqiptarë keqtrajtohen nga policia serbe

Duke ikur nga Shqipëria për një jetë më të mirë, 24 të rinj shqiptarë janë përballur me keqtrajtimet e policisë serbe. Me një video të...

Musa Baculi ka një mesazh për shqiptarët

Duket sikur ëndrra e Musa Baculit për të jetuar u realizua falë zemrës së madhe të shqiptarëve që kontribuan për të. Sfidat për rikuperimin e...

Anëtarësimi në Bashkimin Europian, ja si mendojnë shqiptarët

Ideja për zgjerimin e Bashkimit Europian me anëtarë të tjerë, është kundërshtuar fort nga vendet e unionit. Megjithatë njerëzit në vendet kadidate, e vlerësojnë pozitive...

Shqiptarët sherr në klubin italian, dhunojnë truprojat

Tre persona u arrestuan në një klub nate në Mafalda di Rubano të Italisë, midis të cilëve edhe një shqiptar. Në pranga përfunduan Dedë Rroshtaj,...

EDITORIAL

PD dhe LSI: Të enjten digjen mandatet para popullit dhe rrëzohet kryeministri, edhe me forcë

Tashmë duket se palët politike po shkojnë në përplasje finale ditën e enjte. PD vendosi të dorëzojë...

FORUM

Histori të çmendura dhe fakte turpi

Nga Artan Fuga/ T’u japim vend edhe fakteve madhështore, por edhe fakteve të turpshme në historinë tonë. Kjo është...

15 konkluzione për protestën e opozitës

Nga: Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Rreth 5 orë demonstrim. Pa fjalime dhe pa asnjë...