E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Çdo bëhet vallë me shqiptarët po fituan Trump dhe Jeremiç?!

Të mos harrojmë se janë rreth 1 milionë serbë në SHBA, që mund të konsiderohen si mbështetës potencialë të Trump në votime, ku vetëm...

Shqiptarët e Floridës inaugurojnë hapjen e shkollës shqipe “Vatra”

Në 3 shtator 2016, në qytetin Clearwater të Floridës, në prani të mjaft prindërve dhe nxënësve shqiptarë, të ardhur nga qytetet e zonës së...

Shenjtërimi i Nënë Terezës u ktheu shqiptarëve dinjitetin

Nënë Tereza, një grua shqiptare, i dha popullit të saj vlerë humane universale Nga Spartak Ngjela Dje, shenjtërimi në Vatikan i shqiptares së madhe, i dha...

Gjermani; Shqiptarët po rikthehen në atdhe, nuk fituan azil

2015 ka parë fluksin më të madh të lvëzjeve emigratore. Shqiptarët kanë qenë ndër të parët që shihin Gjermaninë si destinacionin e duhur për...

Shqiptarët në rrjete sociale: Tym i bardhë për Drejtësinë

Në fund u arrit konsensusi final i cili do të çojë në miratimin e Reformës së Drejtësi. Pas shumë orësh diskutimesh dhe tensionesh, ne...

Politics: ”Rinia drejt emigrimit, në Shqipëri nuk jetohet”

Emigrimi në Shqipëria nuk është asgjë e re. Që nga rënia e komunizmit në vitin 1990, qindra e mijëra njerëz janë larguar nga vendi....

“Britania qielli që Shqiptarët ëndërrojnë”, çfarë ndodh tani?

Shqiptarët që ëndërrojnë për një jetë të re në Britaninë e Madhe, kanë zbuluar ëndrrat e tyre të madhe. Në editorialin e saj, "Daily...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...