E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Shqiptarët

Etiketim: shqiptarët

Shqiptarët shkojnë në palestër më shumë për t’u dukur, obeziteti në...

Shqiptarët e duan të bukurën po aq sa duan të ‘shesin’ mend. Bizneset kryesore në Tiranë pohojnë se femrat që frekuentojnë palestrën janë në...

Shqiptarët të stresuar – Raporti i “Gallup”, në krye të Europës...

Shqipëria dhe shqiptarët klasifikohen ndër vendet dhe popujt me nivelin më të lartë të stresit dhe shqetësimeve në Europë por edhe më gjerë. Harta,...

Burg për të rinjtë shqiptarë që plagosën me thikë italianët

Tre të rinj në moshë, etnikë shqiptarë janë dënuar me vite burg pasi kanë sulmuar me thika dy 17-vjeçarë italianë. Thuhet se sherri ka...

Përleshje masive në burg, shqiptarët masakrojnë afrikanët

Rreth 40 shqiptarë e afrikanoveriorë janë përfshirë në një sherr masiv në një burg të Firences dje pasdite në fushën sportive. Policia e burgjeve ka...

Shqiptarët, tërë ditën në celular, konsumuan 46 për qind më shumë...

A e dini se mesatarja e internetit të konsumuar për çdo përdorues aktiv të një numri celular në tremujorin e dytë të këtij viti...

Shqiptarët, të ngjitur pas celularit, konsum të lartë interneti

A e dini se mesatarja e internetit të konsumuar për çdo përdorues aktiv të një numri celular në tremujorin e dytë të këtij viti...

Kapen shqiptarët me kokainë në Itali, njëri tenton të arratiset nga...

Një 37 vjeçar shqiptar me iniciale L. A., dhe një 40 vjeçar me iniciale L. G., u arrestuan nga policia gjatë kontrolleve në Punta...

Pushtimi i emigrantëve në Itali, shqiptarët të tretët për sa i...

Numri i veprave penale të kryer nga shtetasit shqiptarë në 2016-n në vendin fqnj ishte 7575, të renditur pas rumunëve, me rreth 16348 krime...

SPECIALE/ Njihuni me pagat e 5 lojtarëve të kombëtares sonë në...

Gazeta më e madhe italiane sportive “La Gazzeta dello Sport” ka publikuar sot një speciale në lidhje me rrogat e futbollistëve gjatë këtij sezoni...

Shqiptarët sherr natën para lokalit, kërcet arma. Një mbetet i plagosur

Degjeneron sherri mes dy shqiptareve, e pas fjalëve kërcet arma. Ngjarja ka ndodhur në Itali, para një bari. Mediat italiane bëjnë me dije se dy...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...