Ballina Etiketimet Shqiponja

Etiketim: Shqiponja

E pabesueshme/ “Shqiponja” zgjidhet fjala e vitit në Zvicër

Shqiponja ka qenë një fjalë e përdorur shpesh gjatë vitit 2018 në Zvicër, sidomos gjatë muajit të kampionatit Botëror 2018. Pas ndeshjes me Serbinë,...

“Heqin shqiponjat dhe mbajnë bunkerët”, Berisha: Simboli i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se bunkeri është simboli i kryeministrit Edi Rama që e quan vazhdimisht në statuset e tij Zografi i dytë. Sot Berisha...

FOTO/ Hoqi Shqiponjën, ja si e ka “masakruar” rrjeti Edi Ramën

Edhe gjatë kësaj fundjave nuk ka pushuar rrjeti. Faqet sociale janë plot me mesazhe e montazhe të shumta që vënë në tallje edhe iniciativat qeveritare...

Debati për “Shqiponjën”, Rama: Iu shkul flamurit prej kadrinjve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish pas debatit të krijuar me heqjen e "Shqiponjës", simbol i 100-vjetorit të Pavarësisë, nga rreth-rrotullimi tek Dogana në...

Pas largimit të Shqiponjës, PD nxjerr pamjet e inaugurimit

Projekti i “Unazës së Madhe” do të prish një sërë ndërtesash dhe shtëpi banimi nga “Pallati me Shigjeta” deri tek sheshi “Shqiponja”. Nga ky projekt...

E hoqën Shqiponjën nga sheshi, reagon Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ditën e sotme në lidhje me heqjen e Shqiponjës në rreth-rrotullimin tek dogana, shesh që mori edhe emrin ‘Shqiponja’. Monumenti...

Babai i Xhakës: Zvicra e di që shqiponja është simboli jonë,...

Shqipëria po luan ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve, teksa në fushë nga minuta e parë është edhe Taulant Xhaka. Për ta ndjekur...

Ekipi grek nuk nënshkruan me futbollistin shqiptar, pse ka bërë dikur...

Idriz Batha nuk do të jetë lojtar i Larissas në Superligën e Greqisë, ndryshe nga ç’kishte informuar vetë klubi grek ditë më parë. Arsyeja? Mund...

Tifozët kroatë “çmendin” serbët, festojnë me shqiponjë kualifikimin kundër Danimarkës

“Shqiponja” e Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit tashmë është një hit në kampionatitn Botëror. Të radhës ishin tifozët e Kroacisë që pas kualifikimit në ndeshjen...

E quajti k*rvë se e bija bëri shqiponjën, Emina i nxjerr...

Simboli i shqiponjës i bërë nga Xhaka dhe Shaqiri në ndeshjen e Zvicrës kundër Serbisë sensibilizoi shumë figura të njohura shqiptare. Një ndër to është...

EDITORIAL

Ministri Ditmir Bushati pritet të hap “letrat” në PS

Ditmir Bushati vazhdon të jetë ministër i jashtëm. Në mënyrë kushtetuese dhe ligjore ai është ministër dhe...

FORUM

Mesazhet e freskëta gjeopolitike të Vladimir Putin në Beograd!

Enver Bytyçi Më 16 tetor të vitit 2014 Vladimir Putin vizitoi për herë të fundit Beogradin, ndërkohë që...

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...