E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: Shqiperia

Zyrtari i Brukselit: Ja kur futet Shqipëria në BE

Qeveria pret 2019 për të firmosur nisjen e anëtarësimit të Shqipërisë në BE por si e sheh Europa? Ryszard Czarnecki, deputeti i partisë polake...

Rama publikon pamjet e Shqipërisë turistike (VIDEO)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të mërkurë me një video, ku shihen pamje mjaft të bukura nga zona të ndryshme turistike të...

Shqipëria heton korrupsionin më pak se të gjitha vendet e Rajonit

Shqipëria përgjatë kësaj dekade ka pasur numrin më të ulët të çështjeve të hetuara për korrupsion në raport me vendet e tjera të Ballkanit...

Bushati: Italia na shpëtoi në ’91-in, tani është radha jonë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati në një intervistë për ''BBC'' në emisionin ''Newshour'', ka folur për vendimin e qeverisë shqiptare...

Deputetja nga Kosova: Pse gënjeni, kush tha që Shqipëria ka çmime...

Deputetja e AAK-së, Donika Kadaj ndodhet për një fundjavë në Shqipëri. Nga atje, Kadaj ka demantuar ata që po thonë se janë rritur çmimet në...

Harta e vendeve të reja të punës dhe rajoni më i...

Ekonomia shqiptare ka prodhuar 44 mijë vende pune të lira këtë vit, gjysma e të cilave është krijuar nga daljet në pension. Oferta e...

E frikshme, Shqipëria e gjashta në botë për konsumin e cigareve

Shqipëria renditet vendi i gjashtë në botë për konsum të lartë të cigareve për frymë. Sipas të dhënave të publikuara nga tobaccoatlas.org, konsumi i...

Tërmetet s’i ndahen Shqipërisë, vetëm gjatë natës 4 goditje

Lëkundjet e tërmetit duket se nuk kanë në plan ta lënë të qetë Shqipërinë gjatë këtij viti dhe në vijim. Lëkundjet e tërmetit nuk janë...

Shqipëria ka mishin më të lirë në Europë

Mishi është një prej produkteve të shportës bazë të ushqimeve. Niveli i çmimit për këtë produkt dhe konsumi e rendisin Shqipërinë në vendin më...

Grafiku nga viti 1990: Si po shuhet Shqipëria, shtesa natyrore po...

Në gjashtë muajt e parë të këtij viti, shtesa natyrore e popullsisë (diferenca mes lindjeve dhe vdekjeve) ishte vetëm 484 persona, sipas të dhënave...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...