Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: Shqiperia

Situata e motit sot në Shqipëri dhe çfarë pritet

Shqipëria është nën minus gradë. Reshjet e borës dhe ulja e temperaturave ka bërë që në disa prej akseve rrugore të ketë probleme sa...

”10 mrekullitë e Shqipërisë” sipas turistëve

“Është vërtet një perlë”. Shumë turistë dhe vizitorë të vendit tonë vlerësojnë dhe adhurojnë bukuritë e panumërta të Shqipërisë, duke shprehur dëshirën për t’u...

Nga sot, Shqipëria pa baste dhe kazino

Nga kjo ditë e parë e Vitit të Ri 2019, Shqipëria nuk do të ketë më baste dhe kazino në të gjithë vendin, pas...

A e dinit se Shqipëria importon 180 milionë euro mish çdo...

Genc Juka, sekretar i Përgjithshëm i Partisë Agrare i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News, tha se shqiptarët konsumojmë 180 mln euro mish importi...

Kjo është arsyeja kryesore pse shqiptarët po braktisin Shqipërinë

Arsyet që shtyjnë shqiptarët të emigrojnë jashtë vendit lidhen me faktorët shtytës ekonomik. INSTAT njofton se sipas anketës së Forcës së Punës, 2017, se  arsyeja...

Fëmijët emigrantë, prindërit i “braktisin” në Perëndim. Ja shifrat

Shqipëria vazhdon të ushtrojë masa të forta në kufi mbi udhëtimin e fëmijëve, të cilët edhe nëse lëshohet një prokurorë përfaqësimi nuk mund të...

“Shqipëria, një ndër 15 vendet që duhet vizituar gjatë vitit 2019”

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një shkrim promovues për turizmin në Shqipëri. “Me këtë tjetër vlerësim prestigjioz për Shqipërinë si...

Fama e Shqipërisë shkon në Australi, destinacion i nënvlerësuar

Saranda është një vendpushim në Rivierën Shqiptare, e cila është po aq e njohur për rrënojat arkeologjike dhe plazhet e saj. Shqipëria e meriton...

Kush do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision? Ja cilët janë favoritët...

Natën e sotme do të zhvillohet finalja e Festivalit të Këngës. Fituesi do të përfaqësojë gjithashtu Shqipërinë në Eurovision. në garë janë 14 produksione, ndërsa...

Gazmend Kapllani: Shqipëria ka nevojë për rebelim moral

Gazmend Kapllani ështe nje nga emrat e paktë shqiptarë që na përfaqëson si qytetar i botes. Pas 25 viteve ne Greqi, si gazetar e...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...