E hënë, Shtator 17, 2018
Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: Shqiperia

Shqipëria, me shpenzimet më të ulëta në Europë për argëtimin dhe...

Shqipëria ka mundësi të kufizuara të burimeve buxhetore në krahasim me vendet të tjera europiane, por kur vjen puna për mënyrën se si ndahen...

Mbrojtja e fëmijëve dhe personave me aftësi të kufizuara, KE vërejtje...

“Mbrojtja e fëmijëve dhe përfshirja në shoqëri e personave me aftësi të kufizuara është përmirësuar në Shqipëri, por autoritetet ende duhet të adresojnë mangësitë...

Skocia shumë e fortë për Shqipërinë, na mundin pastër në “Hampden...

Shqipëria nga “parajsa në ferr”. Kuqezinjtë e drejtuar nga Christian Panucci pësuan një humbje 0-2 ndaj Skocisë në ndeshjen e dytë të vlefshme për...

Shqipëria ushqen dhe Kosovën me kastravec

Kosova, edhe pse ka shtuar prodhimin e shumë produkteve bujqësore, duke zgjeruar rrjetin e përpunimit për të plotësuar nevojat e konsumit në vend, siç...

Shqipërisë i mjafton “perla” e Xhakës ndaj Izraelit, Strakosha një “Superman”...

Shqipëria e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën në Ligën e Kombeve. Kuqezinjtë rrëmbyen 3 pikët e para në Ligën...

Mediat: Gati marrëveshja, Shqipëria dhe Maqedonia me doganë të përbashkët në...

Drejtoria e doganave nëpërmjet Ministrisë së Jashtme të Maqedonisë ka zhvilluar bisedimet me Qeverisë shqiptare, duke arritur marrëveshje për kontroll të përbashkët brenda 15...

Rrugët e reja të drogës nga Shqipëria që po alarmon Turqinë

Media turke ka publikuar një artikull ku flet për rrugët e reja të mbërritjes së drogës së rrezikshme skunk në Turqi, ndërsa si burim...

Kapen rreth 110 kg kanabis në kufi me Shqipërinë

Dy shtetas grek janë arrestuar në afërsi të kufirit me Shqipërinë për trafikim të lëndëve narkotike. Në bagazhin e mjetit me të cilin udhëtonin atyre...

Media italiane: Shqipëria ndër destinacionet më të mira për pushimet e...

Faqja italiane në internet “Easy Viaggio” që i dedikohet udhëtimeve rendit Shqipërinë në pesë destinacionet më të mira për atë grup turistësh që preferojnë...

“Expressen.se”: Shqipëria një prej destinacioneve më të pëlqyera në 2018

Shqipëria është një prej destinacioneve më të pëlqyera këtë vit. Një vend me një transformim shumë të shpejt që ka kaluar nga rreth 50 vite...

EDITORIAL

Ministri serb, Ivica Daçiç flet si Milosheviç: Kosovën e njohim kur të fluturojnë derrat!

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka përjashtuar çdo mundësi për njohjen e Kosovës nga ana...

FORUM

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti...

“Mjaft më me populizmin: Populli, edhe në Europë po rebelohet kundër elitave që e kanë mashtruar dhe varfëruar

Noam Chomsky shkallmon polemikën e djathtë – e majtë: “Demokratët kanë braktisur klasat punëtore, por Partia Republikane...