E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Shqiperi

Etiketim: Shqiperi

Shkëmbimet tregtare Shqipëri- Turqi/ Çfarë ka ndodhur në 8 mujorin e...

Shkëmbimet tregtare Shqipëri-Turqi kanë pasur një rritje krahasuar me vitin e kaluar. Eksportet në gusht të 2017 me Turqinë ishin 195 miliardë ndërkohë që...

Katërfishohet numri i emigrantëve të paligjshëm në Shqipëri

Në fund të korrikut 2018 autoritetet shqiptare raportuan 1,358 regjistrime të parregullta në rajonin e Gjirokastrës, e njohur si pikë hyrëse e emigrantëve të...

Guineja nuk është Shqipëri/ Skandalet e koncesioneve janë të lidhura me...

Punonjësit afrikanë të Guineas i vjen turp të krahasohen me Shqipërinë, të cilën e cilësojnë “Shqipëria Afrikane”. Ky është perceptimi për Shqipërinë nën qeverisjen...

Eleni Foureira: Kam lindur në Shqipëri por ndihem greke

Origjina e këngëtares Eleni Foureira ka qenë në qendër të mediave si në Greqi ashtu edhe në Shqipëri. Por këngëtarja ka folur në një...

Skoci-Shqipëri, konfirmohen surprizat në formacionin zyrtar të ndeshjes

Kombëtarja shqiptare do të luajë pas pak minutash ndeshjen e dytë në Ligën e Kombeve në transfertën e vështirë ndaj Skocisë. Panucci surprizon sërish...

Pak minuta para ndeshjes Shqipëri-Izrael, RENEA monitoron me snajper

Kur kanë mbetur edhe pak minuta nga nisja e ndeshjes mes Shqipërisë dhe Izraelit, siguria në Elbasan Arena është maksimale. Siç duket edhe nga...

Frikë për sulme gjatë ndeshjes Shqipëri-Izrael në Elbasan? Antiterrori shoqëron 200...

Ndeshja Shqipëri-Izrael që do të luhet sot në Elbasan ka ngritur në këmbë Policinë e Shtetit. ‘BalkanWeb’ mëson se 200 persona në gjithë vendin...

30 arsyet pse jetoj në Shqipëri…sepse nuk më ka dalë kurrë...

Nga Eva Kushova, gazetare dhe blogere. Se këtu kam prindërit, motrat, vëllain, të afërmit e mi. Se flas kudo gjuhën time. Se kurrë nuk ndihem e vetmuar. Se...

Nesër ndeshja në “Elbasan Arena”, kombëtarja e Izraelit në Shqipëri me...

Ndeshja mes Shqipërisë dhe Izraelit e cila do të luhet më 7 shtator në "Elbasan Arena" do të monitorohet nga 1500 efektivë policie, 300...

Salvini: Afrikanët do i dërgojmë në Shqipëri

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini ka refuzuar çdo kritikë të institucioneve europiane të cilat e kanë paralajmëruar për planin për të strehuar...

EDITORIAL

Basha: Do përgjigjesh me kokë zoti Kryeministër! Vasili: Rama, i pa shpresë!

Një aksion i Inspektoriatit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit në zonën e Jalës në Vlorë është kthyer...

FORUM

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...

Marrëdhëniet Shqipëri-Greqi, duhet të ndryshojnë në rrënjët e tyre

Nga Artur Zheji - Incidenti që më ndodhi në studion e Emisionit 360gradë, ku si pasojë e përplasjes së fortë...