E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Shpetim Idrizi

Etiketim: Shpetim Idrizi

Shpëtim Idrizi: Mazhoranca na “goditi” në zgjedhje. Nuk kemi asgjë me...

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka folur për largimin nga PS si dhe kalimin në opozitë me PD. I ftuar në emisionin ‘Kjo Javë’...

Basha i hap derën Shpëtim Idrizit: Më ndihmo të largojmë Ramën

Kryetari i PD, Lulzim Basha nga Durrësi u shpreh sot se mirëpret vendimin e PDIU për t’ u larguar nga koalicioni me Ramën. Ai tha...

Idrizi: 16 pyetje për Ramën. Ky është viti i Skënderbeut, Esat...

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet dhe shoqata "Çamëria"  i kanë drejtuar sot Edi Ramës dhe ministrit Bushati një listë me 16 pyetje. PDIU...

Idrizi paralajmëron Ramën dhe Bushatin: Mos guxoni të shisni Çamërinë

Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, në një deklaratë për mediat kërkon nga qeveria "Rama" që të mos tradhtojë interesat kombëtare duke gjatë diskutimeve me...

Marrëveshja e detit me Greqinë, Idrizi: Jam i shqetësuar, ja cila...

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi i ftuar në “Fax News” për të folur në kuadër të “Javës Çame” ka falënderuar piktorët që ishin në...

Idrizi: Çështja çame nuk është më në anxhendën e qeverisë

Pas lajmit që u përhap me shpejtësi se dy deputete u larguan nga PDIU, ku njëra prej tyre kaloi tek PS-së, ka reaguar kreu...

Shpëtim Idrizi flet për tradhti: Heshtja ka pllakosur “trimëroshët” e politikës...

Në kuadër të javës çame, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi ka thënë se politika shqiptare hesht për çështjen çame, pavarësisht se duart e fqinjit...

I ikën deputetet, Idrizi: Çështja Çame na bashkon dhe na ndan

Kreu i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka reaguar pas lajmit se dy deputete të partisë së tij, i janë bashkuar PS. Reme...

“Bushati-Kotzias”, PDIU: Ministri grek kërkoi mos përmendet Çamëria se do ngrihej...

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka reaguar për vizitën e ministrit të jashtëm grek Nikos Kotzias në Tiranë si dhe takimin që ka zhvilluar...

Idrizi: Nuk ka burrë none dhe palaço që të heqë emrin...

Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi, i ftuar në intervistën e mbrëmjes në Ora News, tha se askujt nuk duhet t’i shkojë në mendje që...

EDITORIAL

Ngjyrat e kryebashkiakut tironas, Erion Veliaj dhe portreti i rivales së tij

Erion Veliaj, kryebashkiaku tironas, vazhdon punën me projektet për një Tiranë europiane. Këtë të shtunë, Veliaj ka...

FORUM

Mustafa Nano: Godina e Teatrit është e shëmtuar, por Rama po sillet si sundimtar

Mustafa Nano thotë se ajo ç’ka e shqetëson në çështjen e Teatrit nuk është shembja e godinës...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...