E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Shpenzimet

Etiketim: shpenzimet

Qeveria “Rama” shkurton shpenzimet për arsimin!

Teksa Shqipëria paraqitet me nivelin më të ulët aftësive në tregun e punës në raport me vendet e tjera të Rajonit, shpenzimet për arsimin...

Qeveria rrit shpenzimet – Por buxheti ngelet në suficit për 4-mujorin

Qeveria shqiptare rriti shpenzimet gjatë muajit prill, ndërsa suficiti buxhetor u ngushtua në rreth 3.3 miliardë lekë. Njëlloj si në pjesën e parë të...

Rusia shkurton shpenzimet ushtarake, për herë të parë në dekada

Sanksionet perëndimore dhe recesioni i gjatë detyruan ushtrinë ruse të zvogëlojë shpenzimet për 20 përqind vitin e kaluar. Kjo është tkurrja e parë e saj...

Krahasimi/ Qeveria në 2018 shpenzon më shumë për ‘qejfe’ se sa...

Qeveria Rama duket se është e lidhur fort me pjesën e imazhit. Këtë gjë e tregon edhe shpenzimet e parashikuara në buxhetin e vitit...

Kurimi i Moikom Zeqo, qeveria mbulon pjesërisht shpenzimet

Nëpërmjet një vendimi, qeveria ka vendosur që të mbulojë pjesërisht shpenzimet për kurimin e shkrimtarit Moikom Zeqo. Sipas vendimit të qeverisë, qeveria do të japi...

Nga Kina në Zambia, ja si i shpenzuan deputetët 640 milionë...

Pas mbylljes përfundimtare të mandatit 4 vjeçar, ky parlament që u shpërnda do të mbahet mend për cilësinë e dobët të deputetëve dhe sidomos...

Ja për i shpenzojnë paratë të rinjtë kosovarë

Ndonëse shumica studentë dhe të papunë, të rinjtë kosovarë e konsiderojnë si sfiduese shpenzimin e buxhetit mujor që disponojnë. Ky buxhet, sipas atyre që...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...