E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Shoferet

Etiketim: shoferet

Korrupsioni, lënë qelitë 6 policët e Kakavijës, shoferët në burg

Jepet masa e arrestit për policët e kufirit që u arrestuan dy ditë më parë në Gjirokastër. Gazetarja Brikena Metaj raportoi për “BalkanWeb” se 6...

Apeli i Policisë për shoferët: Mos ngrini sytë në qiell për...

“Nuk është e nevojshme të ngrini sytë në qiell për të parë ku është droni i Policisë Rrugore, mjafton të ngrini sytë deri tek...

Droni “makthi” i shoferëve! Furtunë gjobash në Tiranë

Policia Rrugore ka vijuar edhe sot kontrollet me dron në rrugë të ndryshme të Tiranës, ku ka evidentuar shkelje nga shumë shoferë. Në një njoftim,...

“Çmenden” shoferët, një 29-vjeçar ecte me 200 km/h në autostradë

Nga kontrollet që Policia Rrugore ushtron përgjatë fundjavës, u verifikuan disa raste të shkeljes së rregullave të qarkullimit. Shoferë që konsumojnë alkool dhe ata që...

“Kryeqyteti” i gjobave! 1 mln euro nga shkeljet e Kodit Rrugor

Tirana mban vendin e parë për gjobitjen e shoferëve për faktin se në kryeqytet regjistrohet fluksi më i madh i qarkullimit të automjeteve. Aktualisht policia...

VIDEO/ “Çmenden” shoferët, shpejtësi marramendëse në Tiranë

Policia e Shtetit ka vijuar aksionin lidhur me respektimin e rregullave të qarkullimit rrugor. Në rrjetet sociale, policia ka publikuar video lidhur me kontrollet,...

Turistëve: Kujdes sherret e trafikut në Shqipëri, shoferët mund të jenë...

Mbi 80,000 shtetas britanikë vizitojnë Shqipërinë çdo vit, sipas të dhënave të zyrës së Ministrisë së Jashtme britanike. Shumica e vizitave janë pa probleme,...

“Harbohen” shoferët rrugëve të Tiranës: Kapen të dehur me 189 dhe...

Policia Rrugore e Tiranës ka mbikqyrur orët e fundit me drager dhe radar, rrugët e brendshme të kryeqytetit dhe rrugën interurbane Tiranë-Durrës-Tiranë. Fatkeqësisht, pavarësisht të gjtiha masave ndëshkuese...

VIDEO/ Nuk ndalen shoferët, “fluturojnë” nëpër rrugët e Tiranës

Është bërë e zakonshme që çdo fundjavë, dhjetëra shoferë të ndëshkohen nga policia. Disa janë të pirë në timon, disa të tjerë nuk respektojnë rregullat...

Masiv gurësh bien nga mali mbi makinat, shoferët të frikësuar në...

Një masiv gurësh dhe balte ka rënë mbi makinat në një rrugë në qytetin e Wulong, në Chongqing, në Kinë. Një dash kamera e montuar...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...