E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Shoferë

Etiketim: shoferë

Policia Rrugore nxjerr videon: Shoferë që shkelin rregullat

Nuk janë të pakta rastet kur drejtuesit e mjetit shkelin rregullat e qarkullimit, duke u bërë kështu burim për aksidente rrugore. Pavarësisht masave të mara...

Bilanci i javës/ Arrestohen 27 shoferë, pezullohen 124 patenta

Në kuadër të operacionit “Tispol 2018” për rritjen  e sigurisë rrugore, Policia Rrugore e Tiranës njofton se brenda një jave janë arrestuar në flagrancë...

Rrugorët kapin “mat” dhjetëra shoferë

Polici Rrugore ka konstatuar një sërë shkeljesh të drejtuesve të automjeteve gjatë kontrolleve në akse të ndryshme rrugore. Gjatë dy orëve patrullim me përzgjedhje...

Droni u bën “gropën” shoferëve në Berat

Duket se risia e re e Policisë Rrugore  ka “djegur” shumë drejtues mjetesh. Njësia Operacionale për Sigurinë Rrugore ka vijuar në qarkun Berat monitorimin me...

Shqiptarëve nuk iu dhimbset jeta, gjoba 95 shoferëve me celular në...

Plot 95 shoferë janë gjobitur nga policia rrugore në kryeqytet pasi janë kapur duke folur në telefon gjatë drejtimit dhe kjo brenda 48 orësh....

Policia apel shoferëve dhe qytetarëve: Mos injoroni këto këshilla

Policia e Shtetit ka bërë një apel të rëndësishëm për drejtuesit e mjeteve dhe për qytetarët. Përmes facebook-ut policia ka postuar disa foto udhëzuese,...

VIDEO/ Brenda 72 orëve ndëshkohen nga policia 167 shoferë në Tiranë

Edhe pse kontrollet dhe masat e Policisë Rrugore Tiranë vazhdojnë çdo ditë në rrugë të ndryshme, përsëri “shkelja e semaforit”, mbetet evidente dhe me...

Penguan pasagjerët dhe qëlluan me sende furgonët, ndiqen penalisht 13 shoferë...

Policia e Dibrës ka nisur procedimin penal ndaj 13 shoferëve në Dibër të cilët gjatë protestës së tyre kanë penguar pasagjerët dhe kanë qëlluar...

Aksident i rëndë në aksin rrugor Tiranë-Rinas (Foto)

Një aksident i rëndë ka ndodhur në këto minuta në aksin rrugor Tiranë - Rinas. Fatmirësisht në këtë ngjarje, ku sic e shihni edhe...

Vija të bardha 3D për të frikësuar shoferët (FOTO)

Vetëm të vësh ligje nuk mjafton. Kudo në botë politikbërësit dhe administratorët e qyteteve po kërkojnë për metoda kreative për t’i bërë shoferët që...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...