E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Nxënësit e helmuar perfundojne në spital, tensionohet parlamenti. Dogjani: Të toksikuar...

Lajmi për helmimin e disa vajzave me drogë në një shkollë 9 vjecare në Tiranë ka tensionuar edhe parlamentin. Dhjetra nxënës të shkollës 9 vjecare...

Për problemet e fillimvitit shkollor

Nga Fran Gjoka  /Rritja e përgjithshme e nivelit të shkollës, sipas standardeve që kërkon shoqëria demokratike dhe tregu i punës, ku në themel ka...

Mbi 800 nxënës te shkolla “At Zef Pllumi” përballë rrezikut të...

Mbi 800 nxënës që mësojnë në shkollën 9 vjeçare publike “at Zef Pllumi” përballen çdo ditë më rrezikun e aksidenteve për shkak të mungesës...

Datat më të rëndësishme për këtë vit shkollor, edhe pushimet

Është zbardhur në Fletoren Zyrtare udhëzimi i Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve “Për sistemin arsimor parauniversitar në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar, dhe të...

Mungojnë investimet, dita e parë e shkollës nis me kushte skandaloze...

Edhe pse sot është dita e parë e vitit të ri arsimor, gjendja në shumë shkolla të vendit vijon të jetë problematike, si pasojë...

Në Fier, 300 nxënës e nisin ditën e parë të shkollës...

Sot nisi viti i ri shkollor. Një fillim i cili po shoqërohet edhe me protesta, ku përveç maturantëve sot në Fier, nxënësit nuk u...

Përgjegjshmëria e mësimdhënies së sotme ,garancia e së nesërmes

(VITI SHKOLLOR 2016-2017 NISI UDHËN E BUKUR TË DIJES) Nga Fran Gjoka/Shkolla mbart nga sistemi i kaluar një fenomen shumë negativ : ritmin e ulët...

Veliaj: Ndërtojmë 20 shkolla të reja, jo më mësim me dy...

Në ditën e parë të shkollës, kryetari i bashkisë së Tiranës Erion Veliaj tha nga shkolla “1 Maji” se duhe të hiqet nga fjalori...

Një urim për ata që ulen për herë të parë në...

 Nesër është një ditë e veçantë për 27 mijë vogëlushë që nisin rrugëtimin me dijen. Për 392 mijë djem e vajza që i drejtohen...

Veliaj mban fjalën, i përgjigjet kërkesës së nxënësve në Morinë të...

Pak javë më parë, Osman Doçi, drejtor i shkollës 9 vjeçare “Gani Duraku” në Morinë të Kukësit, i shqetësuar nga gjendja e keqe e...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...