E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Shkolla gërmadhë me 5 nxënës

Vetëm katër mure dhe pa tavan, një gërmadhë përdoret prej 5 vitesh për të mësuar 5 fëmijët e fshatit Vëndresh Mal, në Skrapar. Në këtë...

Veliaj prezanton projektet e këtij viti për Tiranën

Këtë vit Tirana kthehet nē një kantier ndërtimi, ku pritet të nisin një numër i madh projektesh të rëndësishme. Në intervistën për Vizion Plus,...

Regjistrimet në shkollat 9-vjeçare, Maçi: Sistemi, i ngarkuar

Nisin regjistrimet  për vitin shkollor  2018-2019 në  shkollat 9-vjeçare. Sipas Arjana Maçit drejtoreshës së shkollës "Misto Mame" edhe këtë vit sikurse një  vit më...

Shkolla e fshatit Selbë në Dajt me çati të re, kushte...

Vogëlushët e fshatit Selbë në Njësinë Administrative të Dajtit do të kenë kushte më të mira për të mësuar, pa patur rëndësi nëse moti...

Mehmetaj: Çdo ditë skandale në shkolla, Ministria paradë rrugëve

Duke marrë shkas nga denoncimi i një nëne në Belsh ndaj mësueses për dhunë ndaj djalit 10-vjeçar, deputetja e LSI-së, Kejdi Mehmetaj, ka reaguar...

Tiranë, shpërndanin drogë në afërsi të shkollave fillore, arrestohen tre persona

Sërish një goditje tjetër nga ana e policisë e një grupi trafikantësh që kishte zgjedhur shkollat në kryeqytet që të shisnin drogë. Goditet një tjetër...

“Fëmijët nën presionin e LGBTI”

Takimet e komunitetit LGBTI me nxënës brenda ambienteve të shkollave është kthyer në çështje dite prej më shumë së 2 javësh. Ish-deputeti demokrat, Tritan...

Homoseksuali kundër LGBTI: Duhet të jenë më të pjekur, njerëzit…

Në emisionin ''Zonë e Lirë'' të Arjan Çanit, në një debat për nismën e komunitetit LGBTI në bashkëpunim me Ministrinë e Arsimit për të...

Drejtoresha e gjimnazit refuzoi grupin LGBTI, ata ankohen tek Rama

Takimeve të LGBTI-së në gjimnazet e Tiranës i ëhstë përgjigjur negativisht drejtoresha e gjimnazit ''Sami Frashëri''. Ajo ka mbajtur një qëndrim të prerë, duke...

LGBTI në shkolla, gjimnazistët: Na folën për…

Takimet e përfaqësuesve të komunitetit LGBTI me gjimnazistët e 5 shkollave të mesme në Tiranë u komentuan masivisht në rrjetet sociale. Nisma u shndërrua...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...