E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Kushtet e këqija në shkolla, Nikolla: Faji i pushtetit vendor

480 mijë nxënës u ulën sot në bankat e shkollës, nga të cilët rreth 32 mijë fëmijë shkuan për herë të parë në shkollë,...

Veliaj letër emocionuese për nxënësit e Tiranës: Me dëshirë e vullnet, kaloni...

Sot nxënësit e shkollave të Tiranës kanë marrë edhe një letër frymezuese e me keshilla nga kryebashkiaku Erion Veliaj, përmes së cilës ai u...

PD në shkollat e mbyllura: Ku po e çon arsimin kjo...

Deputetët e PD-së janë shpërndarë nëpër zonat e tyre në këtë ditë të parë të vitit shkollor, ku kanë denoncuar mbylljen e shkollave. Deputetja Dhurata...

Zoti dhe shkolla!

Pas disa ditësh shkollat tona do të hapin dyert për fillimin e vitit të ri shkollor. Drejt tyre, përveç mësuesve dhe nxënësve, siç është...

“Kyçet” shkolla në fshatin e Asdrenit

Shkolla në vendlindjen e Asdrenit do mbyllet. Pas 92 vitesh, institucionit të dijes në Drenovë do ti vendoset kyçi dhe nuk do të presë...

Fluks regjistrimesh në shkolla, kalohen parashikimet. Mbi 1000 kërkesa për “Sami...

Kur kanë mbetur rreth 10 ditë nga fillimi i vitit shkollor, disa prej gjimnazeve të Tiranës po përballen me fluks kërkesash nga nxënësit. Drejtoresha...

Tekstet shkollore falas, kur do të nisë dhe si do të...

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, pak javë më parë ka njoftuar se ky vit i ri shkollor, i cili do të nisë më...

Veliaj rikonstrukton ish-shkollën e tij, “Dora D’Istria”: S’ka më mësim me...

Bashkia e Tiranës ka përfunduar rikonstruksionin dhe zgjerimin e shkollës “Dora D’Istria”, me 12 klasa të reja dhe mjedise tërësisht të rinovuara. Kreu i...

Shkolla gërmadhë me 5 nxënës

Vetëm katër mure dhe pa tavan, një gërmadhë përdoret prej 5 vitesh për të mësuar 5 fëmijët e fshatit Vëndresh Mal, në Skrapar. Në këtë...

Veliaj prezanton projektet e këtij viti për Tiranën

Këtë vit Tirana kthehet nē një kantier ndërtimi, ku pritet të nisin një numër i madh projektesh të rëndësishme. Në intervistën për Vizion Plus,...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...