Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Acari mbyll shkollat

I ftohti i acartë ka sjellë mbylljen e dy shkollave në Bashkinë e Maliqit, ndërkohë që në të gjitha shkollat e tjera mësimi është...

Acari ”pushton” Shqipërinë, pezullohet mësimi në disa shkolla

Reshjet intensive të borës dhe temperaturat e ulëta kanë "mbërthyer" Shqipërinë. Reshjet e borës dhe ulja e temperaturave ka bërë që në disa prej...

Siguria ushqimore, AKU program ndërgjegjësues në shkolla

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nën logon “Siguria Ushqimore” ka nisur një program ndërgjegjësues në shkolla/çerdhe. Ky program ka startuar në kryeqytet në shkollën 9-vjeçare...

Berat, dy shkolla “në emergjencë” për rikonstruksion të plotë

Shkolla e mesme e përgjithshme "Babë Dudë Karbunara" dhe shkolla 9-vjeçare "22 Tetori", që ndodhen në qendër të qytetit, kanë nevojë emergjente për rikonstruksion. Kryetari...

S’ka celularë në shkolla, urdhi i ri: Do sekuestrohet

Pas Parlamentit francez, i cili e ndaloi me ligj përdorimin e celularëve në shkolla, nga cikli fillor tek ai i mesëm, edhe Ministria e...

Oficerët e sigurisë në shkolla – Ministria shpall 150 vende vakante....

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë ka shpallur procedurat për 150 vende vakante për oficerë sigurie në shkolla. Kandidatët duhet të plotësojnë një sërë kriteresh, të...

Bullizmi në shkolla, 20% e nxënësve janë përfshirë në këtë fenomen

Bullizmi vijon të mbetet shqetësues për nxënësit shqiptarë. Sipas një studimi, rezulton se 20% e tyre janë përfshirë në këtë fenomen. Rreth 20% e nxënësve...

Balla inspekton shkollën e rikonstruktuar në Mengël: Shpifësit nuk do të...

Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës “Sulejman Rrançi” në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit tashmë i janë rikthyer mësimit në këto ambiente, të cilat nuk...

Ambasada e Katarit dhuron 1.35 milion USD për rikonstruksionin e shkollës...

Veliaj: “Projekt special për 1100 nxënësit e shkollës “Jeronim de Rada”; mirënjohës ndaj Fondit të Katarit” Shkolla “Jeronim de Rada” do të rikonstruktohet plotësisht....

Oficerë sigurie në shkolla, LSI: Nxënësit nën diktatin e trafikut

Pas deklaratës së kryeminisrit Edi Rama, se do të angazhohen 150 oficerë sigurie në shkollat e vendit, ka ardhur reagimi i parë nga opozita....

EDITORIAL

Opozita: Protesta popullore deri në rrëzimin e Ramës

Drejtuesit e partive opozitare vendosën mbrëmjen e sotme që të nisin protestat mbarëpopullore për rrëzimin e qeverisë...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...