E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Shkolla

Etiketim: shkolla

Balla inspekton shkollën e rikonstruktuar në Mengël: Shpifësit nuk do të...

Ka përfunduar rikonstruksioni i shkollës “Sulejman Rrançi” në Mengël të Elbasanit dhe nxënësit tashmë i janë rikthyer mësimit në këto ambiente, të cilat nuk...

Ambasada e Katarit dhuron 1.35 milion USD për rikonstruksionin e shkollës...

Veliaj: “Projekt special për 1100 nxënësit e shkollës “Jeronim de Rada”; mirënjohës ndaj Fondit të Katarit” Shkolla “Jeronim de Rada” do të rikonstruktohet plotësisht....

Oficerë sigurie në shkolla, LSI: Nxënësit nën diktatin e trafikut

Pas deklaratës së kryeminisrit Edi Rama, se do të angazhohen 150 oficerë sigurie në shkollat e vendit, ka ardhur reagimi i parë nga opozita....

Pas protestave, shkolla në Mengël nis restaurimin

Pas protestës maratonë të një ditë më parë, ku banorët e Menglit, së bashku me fëmijët e tyre bllokuan aksin nacional Elbasan-Librazhd për më...

Tensionohet protesta për shkollën, fëmijët qajnë të gjakosur (Video)

Është shoqëruar me tensione dhe përplasje fizike protesta e prindërve dhe fëmijëve të shkollës 9-vjecare në Mengel të Elbasanit, të cilët kërkojnë hapjen e...

LSI: Aksion Kombëtar, të shpëtojmë shkollën nga droga

Është rritur numri i adoleshentëve që konsumojnë hashash dhe këtë e bëjnë edhe në ambientet e shkollës. Ndaj këtij shqetësimi, LSI-ja do të nis...

Mehmetaj: LSI plan konkret për çlirimin e shkollës nga droga

Është rritur numri i adoleshentëve që konsumojnë hashash dhe këtë e bëjnë edhe në ambientet e shkollës. Ndaj këtij shqetësimi ka reaguar edhe LSI-ja....

Shpërndanin drogë nëpër shkolla, 1 në pranga dhe 2 procedohen

Policia e Tiranës ka kryer kontrolle panë ambienteve të shkollave në kryeqytet për të identifikuar dhe arrestuar personat që shpërndajnë lëndë narkotike . Gjatë...

Mbyllja e shkollës në Mengël, banorët bllokojnë aksin Librazhd-Elbasan

Banorët e fshatit Mengël kanë bllokuar aksin rrugor Librazhd -Elbasan dhe shkak është bërë mbyllja e shkollës 9-vjeçare në këtë fshat. Ata kërkojnë hapjen e...

Bojkotohet mësimi në një shkollë në Korçë: Jo mësim me dy...

Është bojkotuar mësimi në shkollën “Mësonjëtorja e Parë Shqipe”, në Korçës. Dy klasa të pesta nuk kanë marrë mësim këtë të enjte, për shkak...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...