Ballina Etiketimet Shkodrës

Etiketim: Shkodrës

Bora nuk ndal studentët e Shkodrës, kyçën dyert e Fakulteteve

Reshjet e borës nuk i kanë penguar studentët e Universitetit “Luigj Gurakuqi” që mëngjesin e së mërkurës ta nisin me kyçjen e dyerve të...

As shiu nuk e ndalon protestën! Shkodranët ngrihen sërish

Pavarësisht motit me reshje shiu, qytetarët e Shkodrës kanë vendosur të protestojnë për të katërtën ditë me radhë, kundër kushteve të vështira ekonomike, rritjes...

Inaugurohet Urgjenca e re e Shkodrës, Manastirliu: Hap konkret për rritjen...

Urgjenca e re e Spitalit të Shkodrës është inauguruar këtë të enjte, në praninë e ministres së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu. Manastirliu u shpreh se...

“Krimi”/ Pas Shkodrës, opozita mbledhje nesër në Elbasan, bojkoton sërish Kuvendin

Opozita do bojkotojë edhe nesër punimet e Kuvendit. Burime pranë selisë blu thanë për "KJ" se grupi parlamentar i PD, LSI-së dhe partive të...

11 kuksianët në Apel. Deputeti i PD thirrje shkodranëve: Protestë nesër...

Deputeti demokrat i Shkodrës, Bardh Spahia iu ka bërë thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës nesër para gjykatës së këtij rrethi për të protestuar për...

Përplasje në PS-në e Shkodrës – Bushati kritika drejtorëve, ja çfarë...

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati, i cili është edhe koordinator politik i PS-së për qarkun e Shkodrës, është shprehur me nota optimiste për çeljen...

5 qarqet që do të përfshihen nga shtrëngata e shiut

Në pesë qarqe të vendit do të ketë shtrëngata shiu gjatë pasdites së sotme. Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se reshjet e shiut që...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...