E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Shkodra

Etiketim: shkodra

Ja qytetet që janë në rrezik nga zjarret

Zonat më të rrezikuara nga zjarret mund të jenë Shkodra, Dibra, Korça dhe Gjirokastra, ku rreziku më i lartë pritet gjatë ditës së nesërme,...

Agron Duka “ndez motorët” për zgjedhjet lokale 2019: Kemi përgjegjësinë e...

Nga Shkodra, Partia Agrare Ambientaliste, ka nisur përgatitjet për zgjedhjet lokale të 2019, në takim me strukturat e kësaj force politike në këtë qark....

A mundet Shkodra me u përtri prej humusit t’vet?!

Esse nga Albert Vataj Shkodra, ka kenë, asht dhe ka me mbetë nji prej qyteteve ma t'randsishme, pavarsisht lëkundjeve të thekme transformuese të kohmbaskohshme. Asht...

Shkodra-politikës: Nga këtu kanë nisur dhe do nisin gjithë përmbysjet

Nga Herion Mesi Duhet të flasësh kur nuk hesht dot më, dhe të flasësh vetëm për atë që nuk është kapërcyer, gjithë sa mbeten janë...

Shkodra në mëshirë të fatit, Vasili: Shqiptarët janë pa drejtim

Prej 20 ditësh, qarku i Shkodrës është në ''pushtimin'' e ujit që ka zaptuar mbi 5 mijë hektarë tokë. Mbi këtë situatë, kreu i...

Në qytetin ku femrat bëjnë më shumë seks

Një studim i cili tregon origjinën e femrave që bëjnë më shpesh seks. Sipas tij, femrat nga Shkodra preferojnë të bëjnë më shpesh seks....

Gjiknuri: Shkodra u përmbyt nga reshjet, jo shkarkimet e HEC-eve

Ministri i Energjisë, Damian Gjiknuri, është në në të njëjtën linjë me KESH, duke deklaruar se përmbytja e zonës së Nën-Shkodrës nuk është pasojë...

Origjina e Rita Orës jo nga Kosova, por nga…

Rita Ora njihet në gjithë botën si këngëtare shqiptare nga Kosova, por Kopi Kyçyku, biografi i gjyshit të saj Besim Sahatçiut zbulon se origjina...

Shkodra ne erresire, pjesa me e madhe e qytetit s’ka energji...

Prej rreth 1 ore qyteti i Shkodres eshte ne erresire. Nuk dihen shkaqet zyrtare, por mendohet se shkak mund te jete stuhia qe ka...

Bilanci – Për 8 muaj u sekuestruan 62 ton drogë, Shkodra...

Gjatë 8 mujorit 2017 janë kapur dhe sekuestruar nga Policia e Shtetit 62.2 ton Kanabis/Marijuanë, ose 20 herë më shumë se e njëjta periudhë...

EDITORIAL

Presidenti Meta pritet në audiencë të posaçme nga Ati i Shenjtë, Papa Francesku

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u prit gjatë ditës së sotme në një audiencë të posaçme nga...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...