Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

Aksident i rëndë në Shkodër, humb jetën 46-vjeçarja që po priste...

Një aksident me pasoja fatale për një këmbësore ka ndodhur ditën e sotme në Shkodër. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 08:30, në aksin rrugor Shkodër-Lezhë,...

Studentët e Shkodrës: Tarifave iu themi “s’kena me u pa mo”

Ka nisur edhe në Shkodër protesta e studentëve të Universitetit “Luigj Gurakuqi”. Studentët kanë nisur të mblidhen bashkë për të kërkuar plotësimin e kërkesave...

Kryeministri Edi Rama ironizon protestat e studentëve dhe qytetarëve

Pas protestave që po mbahen aktualisht në Shkodër, Lezhë dhe në Kavajë, vjen një reagim nga kryeministri Edi Rama. Ky i fundit ka ironizuar...

Shkodër, studentët sërish në protesta

Edhe studentët e Universitetit të Shkodrës Luigj Gurakuqi, kanë vijuar këtë të shtunë protestën. Ndonëse në kushte atmosferike të rënduara dhe me reshje shiu...

Protestës në Shkodër i bashkohen pedagogët: Të hiqet mesatarja

Protesta e studentëve për uljen e tarifave të studimit është shtrirë në të gjitha Universitet Publike të vendit. Protestës së studenteve të Shkodrës i...

Protestuesit në Shkodër: “Jam student universiteti, jo trafikant shteti”

Studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi” kanë bojkotuar mësimin sot dhe në protestën që po zhvillohet në qëndë rtë qytetit janë duke hedhur...

Studentët nuk ndalen, nis marshimi edhe në Shkodër

Protesta e studentëve ka hyrë sot në ditën e saj të tretë. Edhe në Shkodër studentët kanë nisur marshimin https://video.syri.net/upload/videos/2018/12/lVioebYKgw8CREPrJYoj_07_9fb7f8e6cf0fe25ea098f8c25d23772e_video_360p_converted.mp4

Studentët nuk ndalen, nis marshimi në Shkodër, Vlorë dhe Korçë (VIDEO)

Edhe pse Ministria e Arsimit dhe Sportit, hoqi pikën 4 në VKM-në e kundërshtuar ashpër nga studentët që tarifonte çdo kredit të provimeve të...

Kapet ”Kumbari’ i Shkodrës”, i sekuestrohet pallati 2 mln euro

Bie në prangat e policisë biznesmeni shkodran, Bardhok Pllanaj. Ai është një personazh i njohur për policinë pasi 4 vite më parë është arrestuar...

“Mrika”, 60 vjet më parë në Teatrin “Migjeni” u vu në...

60 vjet më parë në qytetin e Shkodrës u shfaq për herë të parë Opera e Parë shqiptare, “Mrika” e kompozitorit Prenk Jakova. “Mrika” -...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...