E entje, Shtator 20, 2018
Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

Vrau elektriçistin e OSHEE-së , ngujohet familja e autorit

Ndërkohë që familja e elektricistit Zamir Velaj, vrarë një natë më parë me thikë teksa ishte duke punuar, ka hapur dyert e mortit, familja...

Vrasja e elektriçistit, OSHEE: Ndëshkim maksimal autorit

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike reagon për vrasjen e elektiçistit në Shkodër. Përmes një njoftimi për mediat, OSHEE i shpreh ngushëllimet e sinqerta familjes...

“Foto e Ditës”, por jo nga Facebook-u i Edi Ramës

Kete radhe nuk eshte nga facebook-u i kryeministrit Edi Rama ku jep foto nga sukseset e qeverise. Gazetarja e "Koha Jone" Albina Gjergji ka...

14 emigrantë të paligjshëm sirianë në Korçë, në kërkim trafikantët

Nga shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare e Migracionit të Muriqanit Shkodër më datë 07.08.2016 në vendin e quajtur Shtuf në afërsi të kufirit...

Kapen 19 afganë në Shkodër

Ngjiten në kryeqendrën e Veriut Shkodër refugjatët që vijnë nga Lindja dhe më konkretisht nga Afganistani i largët, për të kaluar më pas drejt...

Makina përplas për vdekje kalimtarin në Shkodër

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur në orët e mbrëmjes në aksin rrugor Shkodër-Koplik në vendin e quajtur Grizhë. Viktima është...

Berisha: Stadiumi i Shkodrës si Lungomare e Vlorës

“Edhe stadiumi Shkodrës rrudhet si Lungomarja e Vlorës!”. Kështu është shprehur në një postim në rjetet sociale ish-kryeministri Sali Berisha, për stadiumin e Shkodrës...

Skandali në Jetimoren e Shkodrës/ Eksperti: Vajza u abuzua seksualisht

Gjykata e Shkodrës dje la sërish në burg ish-­drejtoreshën e Shtëpisë së Fëmijëve Shkollorë, duke mos pranuar kërkesën e saj për zëvendësimin e masës...

Ministri Bushati në Shkodër për 25-vjetorin e PS: Mirënjohje socialistëve

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ishte sot në Shkodër, në ceremoninë e 25 vjetorit të themelimit të PS. Gjatë fjalës së tij, Bushati u...

Në bashkinë Shkodër mbizotërojnë optimistët

"Prioritetet kryesore për qytetarët shkodranë për tri vitet e ardhshme janë shtimi i parqeve/këndeve të lojrave (30% mendojnë kështu), shtimi i kapacitetit të shkollave/kopshteve...

EDITORIAL

Ministri gjerman: Duam reforma konkrete e jo vetëm tortë për mua!

Që prej muajit qershor qeveria "Rama" ka deklaruar se Bashkimi Europian i ka hapur negociatat me Shqipërinë,...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...