E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Shkoder

Etiketim: Shkoder

Gjendet në Shkodër, “Ford”-i i vjedhur në vitin 2015 në Angli

Një automjet i cli ishte vjedhur e trafikuar para tre vjetësh nga Anglia në Shqipëri është gjetur dhe bllokuar në Shkodër. Për pasojë burimet e...

Pas “furtunës” së arrestimeve në Shkodër, Bushati shkon dhe i këndon...

Një javë pasi Shkodra ishte në qendër të zhvillimeve ditore pas arrestimeve të bujshme që përfshin këtë qytet, kësaj here është radha e ministrit të Jashtëm,...

Dënohen me 42 vite burg 10 kultivues droge në Shkodër, 8...

Gjykata e Apelit në Shkodër ka dënuar me 42 vite 5 muaj burg 10 persona të akuzuar si kultivues të bimëve narkotike canabis sattiva,...

”Task Forca” shkund Shkodrën, Gjonaj: 9 të larguar dhe 7 të...

Gjashtë institucione në Shkodër, mes tyre Hipoteka, ALUIZNI dhe spitali janë shkundur nga ''Task Forca'' Antikorrupsion, e cila ka zhvilluar kontrolle dhe inspektime në...

”Për 2 vjet, grupi Bajri del nga burgu”, Zagani: Edhe më...

''Vëmë bast, që për dy vjet të gjithë të arrestuarit e Shkodrës dalin nga burgu? Ashtu si pa u ndjerë'', ka qenë statusi i...

Katër familjet mafioze që sundojnë Shkodrën

Një vit më parë, Fabian Zhilla dhe Besford Lamallari,  aktualisht zv.ministër i Brendshëm, publikuan librin: ''Evoluimi i Strukturave të organizuara kriminale në Shqipëri'', që sot...

Sandër Ruçi me “Turbo Show” na tregoi Shkodrën e djeshme, të...

Dy netë me radhë ka qenë kryefjalë e jetës arstitike të Shkodrës. “Turbo Show” e Sandër Ruçit në Teatrin “Migjeni”, tregoi edhe njëherë forcën...

Mjekët lënë qelinë, gjykata vendos “detyrim paraqitjeje”

Mjekët e spitalit të Shkodrës, të arrestuar tri ditë më parë kanë lënë qelinë, pasi morën rivlerësimin e masës së arrestit ''detyrim paraqitje'' nga...

Arrestimi i mjekëve, Ulqinaku: Bandat qarkullojnë të lirë

Deputetja e PD-së, Izmira Ulqinaku, ka reaguar për arrestimin e mjekëve në Shkodër. Si deputete e këtij qarku, ajo thotë se mjekët arrestohet me...

Pronat, si u bë “pazari” nga zyrtarët në Shkodër

Pas arrestimit të zyrtarëve në Shkodër, për abuzim me pronat, ka reguar policia e këtij qarku. Policia e Shkodres ka dhënë detaje rreth zyrtarëve...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...