Ballina Etiketimet Shkenca

Etiketim: Shkenca

Shkenca tregon çfarë i ndodh trupit të njeriut kur ecim zbathur...

Keni provuar ndonjëherë të ecni vazhdimisht vetëm zbathur në sipërfaqe tokësore? Nëse po, nuk jeni të vetmit. Sipas studimeve të shkencëtarëve, shprehia e tillë mund...

Djema futjuni palestrës, shkenca tregon se vajzat pëlqejnë meshkujt muskulozë

Gratë tërhiqen seksualisht më shumë nga burrat muskuloz – forca trupore e tyre. Hulumtuesit nga Griffith University kanë zbuluar që faktorët që më së shumit...

Nëse jeton me një burrë, zëre se ke punuar 7 orë...

Nëse ke vënë re që je më e lodhur që kur ke nisur të bashkëjetosh me një mashkull, ja shpjegimi: Sipas një studimi, të kryer...

Gjërat që do të ndodhin në të ardhmen dhe ndryshimet që...

Jeta po ndryshon. Teknologji e re, pajisje të reja dhe produkte të reja vijnë me shpejtësi në jetën tonë. Ajo që ishte e padëgjuar për...

E thotë shkenca, ja pse të gjithë e kanë inat të...

Sot është e hënë dhe të gjithë e kemi pak të vështirë kur vijmë nga pushimi i fundjavës… Dhe për t’jua bërë pak më...

Shkenca konfirmon që shtatzënia është ngjitëse

Në vitin 2014, revista “The American Sociological Association” (Shoqata Amerikane Sociologjike) publikoi një studim prej të cilit shkencëtarët nxorën një përfundim interesant: shtatzënia mund...

E thotë shkenca, ja pse disa njerëz i urrejnë përqafimet

Jo të gjithë njerëzit i pëlqejnë përqafimet, edhe pse një përqafim mund të jetë shenjë afeksioni e dashurie. Bota mund të jetë një vend paksa...

Nuk i takon shkencës të zgjidhë ekzistencën e Zotit

“Analizë shkencore e prejardhjes së matematikës e ballafaquar me Biblën”, me autor prof. dr. Fejzi Kolaneci. Nga Hysamedin Feraj Në studimin e tij, prof. dr. Kolaneci,...

E vërteton shkenca, fara e zezë është ilaç efikas, madje edhe...

Studimet shkencore tregojnë për dobinë e shumëfishtë të kësaj bime dhe për efektin e saj të dobishëm në balancimin e metabolizmit dhe sistemit të...

Çift? Identikiti i tradhëtarit, sipas shkencës

Një pyetje që bëhet gjithmonë kur lind një dashuri: Sa do të zgjasë? Shkenca tashmë të ndihmon të kuptosh nëse një raport i sapolindur...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Gjekmarkaj i bën thirrje BE-së dhe Italisë: Mund të shkojmë drejt përplasjes civile, ndërhyni

“Radio Vatikani” ka realizuar një intervistë me pedagogun Agron Gjekmarkaj, i cili ka bërë një apel të...

Protesta zgjoi ambasadorët, mos na e paketoni Ramën si zgjedhje properëndimore sepse…

Nga Mark MARKU Me ndërkombëtarët apo pa ndërkombëtarët? Me SHBA-në, me BE-në, apo kundër tyre? A jo, jo,...