E premte, Shkurt 15, 2019
Ballina Etiketimet Shkaqet

Etiketim: shkaqet

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi, zbuloni shkaqet

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi? Zbuloni shkaqet!

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Vuani nga pagjumësia? Ja shkaku pse ndodh

Konsumi i një sasie të madhe të kafeinës pas orës 15.00, mungesa e stërvitjeve dhe hormonet e stresit shpesh ndikojnë në humbjen e gjumit. Por,...

Shkaqet që ju bëjnë të ndiheni shpesh të lodhur

Shkoni në shtrat herët, pas një dite të gjatë dhe produktive. Hapni sytë tuaj natyrisht disa minuta para se të bjerë alarmi i zgjimit...

Çfarë duhet të dimë për tërmetin në Itali

Ka një anomali në këtë tërmet, i cili ka shkaktuar për të disatën herë, viktima dhe dëme në gadishullin Apenin. Eshtë thellësia e vogël...

EDITORIAL

Qeveria mblodhi plaçkat, ikën për Vlorë në mesnatë

-Disa ministresha të bukura, emëruar kohët e fundit, kanë bërë gati valixhet për të qëndruar gjatë në...

FORUM

Mesazhi i Zhejit para protestës: Shqiptarët të mos ulin kokën. Protesta tremb vetëm pushtetarët

Kur kanë mbetur edhe pak orë nga nisja e protestës së opozitës, analisti Artur Zheji ka publikuar...

Një ditë para protestës…

Nga Julian Deda Sot është një ditë e qetë dhe e sigurtë për të gjithë ata që do...