E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Shkaqet

Etiketim: shkaqet

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi, zbuloni shkaqet

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Pini kafe dhe s’ju ka dalë akoma gjumi? Zbuloni shkaqet!

Shumë nga ne mund ta kenë problemin e zgjimit në mëngjes edhe pse mund të pinë një filxhan kafeje. Sipas një sondazhi më të fundit...

Vuani nga pagjumësia? Ja shkaku pse ndodh

Konsumi i një sasie të madhe të kafeinës pas orës 15.00, mungesa e stërvitjeve dhe hormonet e stresit shpesh ndikojnë në humbjen e gjumit. Por,...

Shkaqet që ju bëjnë të ndiheni shpesh të lodhur

Shkoni në shtrat herët, pas një dite të gjatë dhe produktive. Hapni sytë tuaj natyrisht disa minuta para se të bjerë alarmi i zgjimit...

Çfarë duhet të dimë për tërmetin në Itali

Ka një anomali në këtë tërmet, i cili ka shkaktuar për të disatën herë, viktima dhe dëme në gadishullin Apenin. Eshtë thellësia e vogël...

EDITORIAL

Ambasada e SHBA: Presim zbatimin e ligjit dhe për ish-ministrin Samir Tahiri

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka reaguar sot për vendimet e gjykatave në vend duke...

FORUM

Behgjet Pacolli, si pasqyrë e dështimit të shtetit të Kosovës

Nga Berat Buzhala - Ne jetojmë në një shtet ku gjysma e ministrave kanë aktakuza, duke e përfshirë...

Interpoli, fajin për dështimin e ka vetë Kosova

Nga Rexhep Qosja - Mjerisht Kosova dështoi edhe për të tretën herë për t’u bërë anëtare e organizatës...