E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

”Në diktaturë qeveritë bëjnë si të forta, prandaj populli i përmbys”

Nga: Shezai Rrokaj Lajm i trishtë për shqiptarët Ditën e Pashkëve. Arrestohen qytetarë sepse protestuan kundër vendosjes së taksës së Rrugës së Kombit. Sikur të...

45 përqind e shqiptarëve nuk kanë mundësi të paguajnë taksën e...

Deputeti i LSI-së, Shezai rrokaj ka bërë një analizë të fuqisë paguese të qytetarëve shqiptarë që do të kalojnë në Rrugën e Kombit. Ai thotë...

Rrokaj: Qeveria presion zyrtarëve për vendin e punës

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, i ftuar në Tv 6+1 Vlora, ka folur më shumë për këtë qark, nga ky sipas Bankës Botërore, ka papunësinë...

Rrokaj: Bizneset e vogla drejt mbylljes, investimet e huaja në pikën...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ka folur sot në Kuvend për heqjen e ndihmës sociale për familjet në nevojë. Ai tha se qeveria po...

Rrokaj: Përulje nderimi për të gjithë mësuesit në trojet shqiptare

Me rastin e ditës së Mësuesit, deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, ka ndarë mesazhin e tij për të gjithë mësuesit, që sips tij vijojnë...

Skenari i vjetër i Ramës, nën lëkurën e Kumbaros

Nga: Shezai Rrokaj Gjithë këto ditë opinioni publik është njohur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Artistët e Teatrit Kombëtar kanë kundërshtuar projektin e Qeverisë për...

Shezai Rrokaj: ‘Ku fle lepuri’ me vonesat e pagave në universitete

Vonesa në paga tanimë është denoncuar jo vetëm nga politika, por edhe nga vetë pedagogët. Megjithatë ish-zëvendësministrja e Arsimit Nora Malaj dhe ish-dekani i Fakultetit...

Shezai Rrokaj: 6000 mijë familje të pedagogëve po diskriminohen

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ka reaguar sot për mosdhënien e pagave për stafet e universiteteve private. Rrokaj thotë se janë 6 mijë familje të...

“Të gjitha dosjet e Ramës që mbylli prokuroria”

Nga Shezai Rrokaj Prokuroria është vënë nën kontrollin politik të mazhorancës. Seanca për heqjen e mandatit të Sajmir Tahirit do të ishte përpjekja e fundit e...

LSI, Shezai Rrokaj: Protesta e 27 janarit, edhe një “Mea culpa”...

Deputeti i LSI-së Shezai Rrokaj deklaron se që protesta e të shtunës të quhet e suksesshme duhet që ajo të kapërcejë partitë politike. I...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...