E martë, Shtator 18, 2018
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Rrokaj në Vlorë: Ndryshimi i madh po vjen

Kandidati për deputet që kryeson listën e LSI-së për Vlorës, Shezai Rrokaj po vijon takimet intensive me qytetarët vlonjatë. Takimi i rradhës i kandidatit Rrokaj...

Shezai Rrokaj i LSI jep alarmin nga Vlora: Po dhunojnë simpantizantët...

"Lëvizja Socialiste për Integrimi e Vlorës, përmes zërit të Kryesuesit të listës së këtij qarku, Shezair Rrokaj, denoncon shkeljet e rënda ligjore, që lidhen...

Rrokaj në Vlorë: Sistemi arsimor i prapambetur

Kryesuesi i listës së kandidatëve për deputetë të LSI-së në qarkun e Vlorës, profesor Shezai Rrokaj zhvilloi një takim me banorët e njësisë administrative...

“Drejtim i majtë për vendin” – Rrokaj në Vlorë: Interesat e...

Kandidati për deputet i LSI-së në Vlorë, Shezai Rrokaj, gjatë një takimi me mbështetësit në Orikum, tha se Shqipërisë i duhet një drejtim i...

Ilir Meta: Fuqia më e madhe e një kombi janë ëndrrat...

Kryetari i Kuvendit  Ilir Meta mori pjesë në disa takime në qytetin e Vlorës ku u prezantuan edhe kandidatët për deputetë të LSI-së. Në...

Rrokaj: Bilanci qeverisës do përcaktojë koalicionin me PS

Një bilanc i punëve të përbashkëta në qeverisje do të përcaktojë edhe vendimin e strukturave të LSI për koalicionin zgjedhor. Gjatë një interviste për Report...

Zgjedhjet në LSI, leksioni për PS-PD

Të dielën anëtarësia e Lëvizjes Socialiste për Integrim do të votojë për zgjedhjen e kryetarit të partisë dhe delegatëve të Konventës Kombëtare. Në garë...

Shezai Rrokaj: Koalicionet, në bazë të platformave. LSI synon të jetë...

Ambiciet e Lëvizjes Socialiste për Integrim janë që të dalë forcë e parë në vend. Shezai Rrokaj, i cili garon për kreun e ri...

Rrokaj: Të guxojmë të jemi forcë e parë më 2017

Në kuadër të zgjedhjeve të 6 nëntorit, kandidati për Kryetar i LSI-së, Shezai Rrokaj zhvilloi takime me strukturat e Lëvizjes Socialiste për Integrim në...

Rrokaj: LSI synon të fitojë e vetme zgjedhjet

Kandidati në garën për kreun e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj tha përpara anëtarëve të Komiteti Drejtues Kombëtar, se LSI synon të fitojë...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...