E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj: Rruga e Lumit të Vlorës, një kalvar mundimi

Projekti “Rehabilitimi i Rrugës së Lumit të Vlorës” financohet nga Fondi Saudit për Zhvillim dhe parashikon ndërtimin e rrugës që fillon nga by-pass-i i...

Shezai Rrokaj flet për qeveri me bazë të gjerë: Misioni që...

Për një qeveri me bazë të gjerë i pari që hodhi idenë ishte deputeti demokrat Tritan Shehu, ndërsa sot thirrja përsëritet nga një deputet...

Teatri, deputeti i LSI: Rama po i rri stoik absurditetit të...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj e ka cilësuar qëndrimin e qeverisë për Teatrin Kombëtar, si absurditetin më të madh që mund të bëjnë institicionet...

Arroganca e mazhorancës dhe realpolitika

Nga Shezai Rrokaj Mazhoranca të heqë dorë nga propaganda dhe arroganca dhe të kthehet te realpolitika Kumti i Luksemburgut ishte i qartë: së pari, vendet anëtare...

Teatri Kombëtar, Rrokaj: Ka ardhur momenti ti themi “Ndal” …

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, i ftuar në studion e lajmeve të Syri.net, ka komentuar debatin mbi Teatrin. Ai tha se ka ardhur momenti...

“Teatri”, Opozita kërkon dëgjesë me Veliajn, reagon PS: Firma të falsifikuara

Deputetë e PD dhe LSI i kanë bërë sot një kërkesë Komisionit të Medias që të thirrjet për një seancë dëgjimore kryetari i Bashkisë...

Shezai Rrokaj: Të mos bëhet teater me Teatrin Kombëtar

Deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, në një intervistë për "News 24" shprehet se qeveria duhet të tërhiqet nga projekti për shkatërrimin...

Kushti i BE-së për çeljen e negociatave: Frenimi dhe kontrolli i...

Nga Shezai Rrokaj Përveç kushteve të bëra publike që i janë vënë Shqipërisë nga BE-ja, si: lufta kundër korrupsionit, drogës, drejtësisë që po kapet, politizimit...

Deputeti i LSI-së, Rrokaj: Beteja jonë, jo vetëm largimi i Xhafajt

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, në një intervistë për ''Channel One'', është shprehur se opozita nuk proteston vetëm për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj....

Rrokaj: Komiko-tragjik, aspekti teatral i populizmit të kësaj Qeverie

Nga: Shezai Rrokaj Dy fjalë për ministren Nikolla gjatë llogaridhënies me banorët e Vllahinës në Bashkinë e Selenicës. Në zbatim të programit të Qeverisë për...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...