E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Rekomandimi, një lajm i mirë. Sfidat kryesore nisin tani

Nga Shezai Rrokaj* Rekomandimi për çeljen e negociatave është lajm i gëzueshëm për shqiptarët, por edhe përgjegjësi e madhe për ta Rekomandimi për çeljen e negociatave...

Rrokaj: Të rinjtë e mbyllën në kullë Kryeministrin

Pas protestës të të rinjëve të FRPD-së dhe të LRI-së në Surrel pranë shtëpisë së Kryeministrit Edi Rama, reagon deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj....

“Tirana e blinduar me 2000 policë si në filma”, deputeti i...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, ka reaguar lidhur me seancën e sotme gjyqësore ku u dha masa e sigurisë për 23...

”Në diktaturë qeveritë bëjnë si të forta, prandaj populli i përmbys”

Nga: Shezai Rrokaj Lajm i trishtë për shqiptarët Ditën e Pashkëve. Arrestohen qytetarë sepse protestuan kundër vendosjes së taksës së Rrugës së Kombit. Sikur të...

45 përqind e shqiptarëve nuk kanë mundësi të paguajnë taksën e...

Deputeti i LSI-së, Shezai rrokaj ka bërë një analizë të fuqisë paguese të qytetarëve shqiptarë që do të kalojnë në Rrugën e Kombit. Ai thotë...

Rrokaj: Qeveria presion zyrtarëve për vendin e punës

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, i ftuar në Tv 6+1 Vlora, ka folur më shumë për këtë qark, nga ky sipas Bankës Botërore, ka papunësinë...

Rrokaj: Bizneset e vogla drejt mbylljes, investimet e huaja në pikën...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ka folur sot në Kuvend për heqjen e ndihmës sociale për familjet në nevojë. Ai tha se qeveria po...

Rrokaj: Përulje nderimi për të gjithë mësuesit në trojet shqiptare

Me rastin e ditës së Mësuesit, deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, ka ndarë mesazhin e tij për të gjithë mësuesit, që sips tij vijojnë...

Skenari i vjetër i Ramës, nën lëkurën e Kumbaros

Nga: Shezai Rrokaj Gjithë këto ditë opinioni publik është njohur me çështjen e Teatrit Kombëtar. Artistët e Teatrit Kombëtar kanë kundërshtuar projektin e Qeverisë për...

Shezai Rrokaj: ‘Ku fle lepuri’ me vonesat e pagave në universitete

Vonesa në paga tanimë është denoncuar jo vetëm nga politika, por edhe nga vetë pedagogët. Megjithatë ish-zëvendësministrja e Arsimit Nora Malaj dhe ish-dekani i Fakultetit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...