E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj: Të mos bëhet teater me Teatrin Kombëtar

Deputetit të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj, në një intervistë për "News 24" shprehet se qeveria duhet të tërhiqet nga projekti për shkatërrimin...

Kushti i BE-së për çeljen e negociatave: Frenimi dhe kontrolli i...

Nga Shezai Rrokaj Përveç kushteve të bëra publike që i janë vënë Shqipërisë nga BE-ja, si: lufta kundër korrupsionit, drogës, drejtësisë që po kapet, politizimit...

Deputeti i LSI-së, Rrokaj: Beteja jonë, jo vetëm largimi i Xhafajt

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, në një intervistë për ''Channel One'', është shprehur se opozita nuk proteston vetëm për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj....

Rrokaj: Komiko-tragjik, aspekti teatral i populizmit të kësaj Qeverie

Nga: Shezai Rrokaj Dy fjalë për ministren Nikolla gjatë llogaridhënies me banorët e Vllahinës në Bashkinë e Selenicës. Në zbatim të programit të Qeverisë për...

5 Maji, Rrokaj: Ëndërra për Shqipëri europiane të bëhet realitet

Krerët më të lartë të shtetit, bënë homazhe dhe vendosën kurora me lule pranë Monumentit “Nënë Shqipëri” gjatë kësaj të shtune, teksa përkujtohen dëshmorët...

Rrokaj: Hemoragjia e trurit, rrënimi më i madh që i ndodh...

Në një aktivitet për problematikat e Maturës Shtetërore, deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ju drejtua maturantëve të Tiranës me shifra alarmante. Ai tha se...

“Me taksën e televizorëve do të ndodhë si me Rrugën e...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj deklaron se qeveria po vendosë taksa dhe të fundit që e marrin vesh janë qytetarët. Ai është ndalur në...

Rrokaj: Qeveria të anulojë projektin e inceneratorëve

Në Ditën Ndërkombëtare e Tokës deputeti i LSI, Shezai Rrokaj i ka bërë apel qeverisë që të rishikojë vendimet për ndërtimin e projekteve që...

Rrokaj: Kryeministri ka shumë fytyra, i ndërron ato sipas interesit politik

Politika e kryeministrit Edi Rama është një politikë që nuk ka ditur kurrë të bëjë politikë për qytetarët e vet, por që gjithë kohën...

Deputeti i LSI: Sulmet ndaj opozitës nuk i bëjnë nder Ramës

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj shprehet se akuzat e Edi Ramës ndaj opozitës për integrimin janë të pabaza. Në një reagim në Facebook, Rrokaj...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...