Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

U inagurua 2 javë më parë nga Gjiknuri, Rrokaj: Rama e...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj në një postim në facebook shkruan se kryeministri Rama di vetëm të mburret. E këtë bëri sot me Rrugën...

Deputeti i LSI-së, uron ditën e parë të shkollës: Investimi në...

Nga Shezai Rrokaj “Dhe drit' e diturisë, Përpara do na shpjerë ...” (Naim Frasheri). Në këtë ditë të parë të vitit shkollor mirënjohje iu takon mësuesve...

Rrokaj: Bojatisja e Lasgushit dhe Air Albania

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj e cilëson si propagandë të Edi Ramës prezantimin e kompanisë ajrore "Air Albania". "Si nuk iu nda boja këtij kryeministrit...

Arsimi peng i improvizimeve dhe sloganeve

Nga Shezai Rrokaj Është i njohur fakti se shoqëritë e zhvilluara e konsiderojnë investimin në arsim si mjetin më dobiprurës për rritjen ekonomike dhe sociale...

Kërcënimi i gazetares, Rrokaj: Kambanë alarmi, media në rrezik

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, reagoi në facebook pas lajmit se mbi shtëpinë e gazetares Klodiana Lala është qëlluar me kallashnikov. Ai shkruan se...

Rrokaj: Shkolla shqiptare vazhdon të vuajë nga mos financimi i Qeverisë

Mbasditen e sotme deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj ishte i ftuar në një trajnim në kampin veror të LRI-së në Jalë, me temë Reforma...

Shezai Rrokaj: Broçkullat e Kryeministrit në Jalë për “Akademinë e 100...

Nga Shezai Rrokaj Kryeministri bëri qokën e radhës, këtë herë në Jalë, ku thirri një grup të rinjsh të Akademisë Qemal Stafa dhe ERTV-në e tij...

Masakra/ Rrokaj – Ramës: Në vendet e tjera kryeministrat largohen nga...

Deputeti i LSI Shezai Rrokaj ka sulmuar Kryeministrin Rama lidhur me qëndrimin e e mbajtur prej tij për ngjarjen tronditëse që ndodhu në Selenicë...

Dështimi i qeverisë në mbledhjen e armëve

Nga Shezai Rrokaj Pas ngjarjes tronditëse të masakrëse së Selenicës, Kryeministri ynë vend që të ngushëllojë familjarët dhe të kërkojë ndjesë për mosmbledhjen e armëve,...

Politika zgjohet pas krimit makabër: Ligje më të ashpra për armët...

Masakra çnjerëzore e Selenicës, ku u vranë barbarisht 8 persona mes të cilëve fëmijë e gra, ka shokuar opinionin publik. Krimi, më i rëndi...

EDITORIAL

Opozita vendos:Protesta deri në rrëzimin forcërisht te Kryeministrit Edi Rama

Të gjitha partitë e opozitës kanë dalë dje më një vendim të përbashkët: "nisjen e protestave deri...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...