E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Shezai Rrokaj: Protesta e studentëve po i jep fund modelit arkaik...

Fjalimi në Kuvend i deputetit të LSI, Shezai Rrokaj Ndryshe nga vendet e zhvilluara ku investimi në arsim konsiderohet si mjeti më dobiprurës për rritjen...

Bursat e studimit për ekselentët, ish-rektori denoncon: Sipas VKM-së, ja kush...

Ish-rektori i Universitetit të Tiranës, Shezai Rrokaj ka denoncuar përmes një statusi në FB vendimet e qeverisë për tu dhënë të drejta studimi fëmijëve...

Rrokaj: Të procedosh një intelektual i Edmond Tupja do të thotë...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Profesori Shezai Rrokaj, ka reaguar në lidhje me procedimin penal të intelektualit Edmond Tupja nga Policia e Shtetit...

Rrokaj: Protesta e studentëve një proces emancipues për shoqërinë shqiptare

Profesori Shezai Rrokaj në një intervistë për televizionin Ora News është prononcuar në lidhje me valën e protestave nga studentët në mbarë vendin. Rrokaj ka...

Shezai Rrokaj: Protesta e studentëve një proces emancipues për shoqërinë shqiptare

Deputeti i LSI, Profesor Shezai Rrokaj deklaroi në një intervistë për Ora News deklaroi se studentët kanë të drejtë në kërkesat e tyre. Ju jeni...

Rrokaj: Protesta e studentëve është e drejtë. Buxheti për arsimin s’plotëson...

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj tha se protesta e studentëve është e drejtë. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News24, Rrokaj u shpreh se...

Rrokaj: Qeveria të lerë mënjanë demagogjinë me tarifat dhe të marrë...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj i bën thirrje qeverisë që të lërë mënjanë demagogjinë dhe të fokusohet tek zgjidhja e problemeve...

Shezai Rrokaj: Qeveria ka humbur busullën, është kapur prej oligarkëve

Intervistë e deputetit të LSI-së, Shezai Rrokaj në ''Channel One'' Protesta e banorëve të Astirit përballë Parlamentit, përballje fizike me forcat e policisë, disa të...

Rrokaj: Kjo qeverisje po i shet shqiptarët

Lëvizja Socialiste për Integrim ka zhvilluar një takim me strukturat në Sarandë. E pranishme në këtë takim ishte edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, deputeti...

Rrokaj: Udhëheqja s’e ka kuptuar që investimi më fitimprurës është ai...

Deputeti i LSI-së për emisionin 7pa5 në Vizion Plus: Rrogat e mësuesve duhen dyfishuar Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj i cili vjen nga...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...