E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

A e zgjedh mazhoranca opozitën?

Nga: Shezai Rrokaj, deputet i LSI Në një kuptim të parë jo, sepse ato janë grupime me qasje të ndryshme për progresin social. Por në...

Rrokaj: Qytetarët në protestë për problemet e tyre

Intervistë e deputetit të LSI-së, Shezai Rrokaj në emisionin e mëngjësit 7 pa 5 në ''Vizion Plus''. Çfarë synon opozita përmes protestës së 16 shkurtit?...

Rrokaj: Truri po ikën, qeveria trupeshk

Në fjalën e tij në kuvend, deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj u shpreh se truri ( të rinjtë) po ikin nga Shqipëria dhe se...

Rama hidhet nga dega në degë për kërkesat e studentëve dhe...

Nga Shezai Rrokaj* Kryeministri hidhet nga dega në degë me kërkesat e studentëve dhe profesoratit. As fjalët e bukura për plotësim kërkesash e as arroganca ndaj...

Rrokaj: Kryeministri të mos zvarritet, por të plotësojë kërkesat e studentëve

Pedagogu dhe deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj fajësoi në mënyrë të drejtpërdrejtë qeverinë dhe kryeministrin Rama si shkaktarin kryesor për mos rifillimin dhe mos...

Demagogjia e Ramës me zero fonde buxhetore të rrugës Thumanë-Kashar

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, ka komentuar deklaratën e Kryeministrit Rama, se do ti heq buxhetin rrugës Thumanë-Kashar dhe këtë do t'ia kalojë studentëve....

E drejtë ligjore e policisë në Universitete? Flet ish-dekani

Ish-dekani i Histori Filologjisë, aktualisht deputet i LSI, Shezai Rrokaj ka sqaruar anën institucionale nëse ka apo jo të drejtë administratori që të njoftojë...

Universiteti goditet në zemër e në asht!

Nga:Shezai Rrokaj E paprecedentë, a paparë ndonjëherë në vendet demokaratike prej vitit 1968 në Francë, që njihet si viti i të betejës heroike së studentëve...

Rrokaj: Qeveria t’i plotësojë kërkesat e studentëve. Të ndërpritet baltosja e...

Protesta e Studentëve ka rinisur pas festave të fundvitit. Si e shihni aktualisht këtë protestë? Mesazhi u dha. Shpeshherë njerëzit komentojnë, jo janë më shumë,...

Rrokaj: Gjimnazistët dhe studentët të marrin në dorë të ardhmen

LRI zhvilloi këtë të premte një bashkëbisedim me gjimnazistët, për problemet e tyre në shkolla. Në fjalën e tij, deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj,...

EDITORIAL

Emrat kandidatë për kryeministër që pranon Opozita për Qeverinë Tranzitore

Djegia e mandatëve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të...

FORUM

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...

Pse mbërritëm deri këtu?

Nga Jamarbër Malltezi* Situata aktuale është krejtë sisht anormale, por nuk është aksidentale. Kjo situatë është pasojë e...