E shtunë, Nentor 17, 2018
Ballina Etiketimet Shezai Rrokaj

Etiketim: Shezai Rrokaj

Rrokaj: Udhëheqja s’e ka kuptuar që investimi më fitimprurës është ai...

Deputeti i LSI-së për emisionin 7pa5 në Vizion Plus: Rrogat e mësuesve duhen dyfishuar Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Shezai Rrokaj i cili vjen nga...

Rrokaj: Ne duam një Shqipëri që i përket rinisë, një Shqipëri...

Deputeti i LSI-së në Qarkun Vlorë, Shezai Rrokaj në takimin me strukturat e LRI-së në zonën e tij elektorale deklaroi se e vetmja gjë...

Kriza e sotme e shoqërisë shqiptare të dijes

Nga Shezai Rrokaj Shoqëria shqiptare e dijes ose ndryshe bota shqiptare inteligjente është një aset i vyer i gjithë arealit shqipfolës, e përqendruar kryesisht në...

Shezai Rrokaj: Reforma në drejtesi u deformua nga maxhoranca

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj në një intervistë për InTv deklaron se institucionet e reja të drejtësisë janë të kapura nga mazhoramca. Intervista e Deputetit të...

Shezai Rrokaj: Rama të bëjë publike ekspertizën e tij për videopërgjimin...

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Shezai Rrokaj ka kërkuar që kryeministri Edi Rama të bëjë publike ekspertizën e tij për videopërgjimin Babale 1. Në...

Shezai Rrokaj: Shifrat, arsimi tëposhtë në gjendje të lirë

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Shezai Rrokaj ka bërë një skaner të gjendjes së arsimit shqiptar. Si një podagog i njohur ai lëshon alarmin...

“Udha e Paqes” Ballkan 2018, Rrokaj: Të përqafojmë dhe çmojnë kulturat...

Nga Shezai Rrokaj *** Udha e Paqes, Ballkan 2018 Të nderuar pjesëmarrës në këtë veprimtari, e cila është në vijim të një projekti global dhe ka si...

U inagurua 2 javë më parë nga Gjiknuri, Rrokaj: Rama e...

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj në një postim në facebook shkruan se kryeministri Rama di vetëm të mburret. E këtë bëri sot me Rrugën...

Deputeti i LSI-së, uron ditën e parë të shkollës: Investimi në...

Nga Shezai Rrokaj “Dhe drit' e diturisë, Përpara do na shpjerë ...” (Naim Frasheri). Në këtë ditë të parë të vitit shkollor mirënjohje iu takon mësuesve...

Rrokaj: Bojatisja e Lasgushit dhe Air Albania

Deputeti i LSI, Shezai Rrokaj e cilëson si propagandë të Edi Ramës prezantimin e kompanisë ajrore "Air Albania". "Si nuk iu nda boja këtij kryeministrit...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...

Ç’gallatë idiote!

Nga Ylli Manjani  - Ç’gallatë! Gruevskin, mikun e Metës e paska ndihmuar Policia e Ramës të arratiset. Ndërkohë Meta kastile...