E shtunë, Qershor 23, 2018
Ballina Etiketimet Shembet

Etiketim: Shembet

Shembet rruga në zonën e parë të minierës në Bulqizë

Rruga që lidh zonën e parë me zonën D të minierës në Bulqizë është shembur sërish. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës, ku fatmirësisht në...

Oxhaku 200 metrash që u shemb brenda pak sekondash (Video)

Ky është momenti i mrekullueshëm kur një stacion elektrik - dyfishi i kullës së Big Ben - u shkatërrua në një shpërthim të kontrolluar,...

Zvicër, shembet orteku humb jetën një alpinist, 3 të tjerë të...

Të paktën një alpinist humbi jetën dhe tre u plagosën në ortekun i cili u shemb në Alpet zvicerane pranë kufirit zvicerano-italian, transmeton Anadolu...

FOTO/ Shembet masivi shkëmbor mbi rrugën Kukës – Shishtavec, rrezikohen njerëz...

Shembet masivi shkëmbor mbi rrugën Kukës-Shishtavec. Automjete dhe njerëz kanë shpëtuar pa dëme. Rruga u bllokua për mbi një orë, derisa u hap një...

Shembet ura në Kolumbi, vdesin nëntë punëtorë

Një urë që lidh dy pjesë të një autostrade, në ndërtim e sipër, është shembur në Kolumbi duke vrarë të paktën nëntë punëtorë...

Panik tek Shkëmbi i Kavajës/Rrëzohen 4 kate të pallatit 24 katësh...

Katër katet e fundit të një pallati tek "Shkëmbi i Kavajës" janë shembur. Pallati mendohet të jetë mbi 24-katësh, pasi ka kate nëntokë dhe rreth...

Tropojë, shembet miniera e Lajthizës, një i vdekur

Një person ka mbetur i vdekur dhe një tjetër dyshohet se është plagosur pas shembjes së një galerie në minierën e Lajthizës në Tropojë. Sipas...

Shembet ura në Kolumbi, 11 të vdekur dhe 14 të plagosur

Të paktën 11 persona kanë vdekur dhe 14 të tjerë kanë mbetur të plagosur kur një urë e famshme plot me turistë është shembur...

EDITORIAL

Refugjatët, turistët anulojnë pushimet  verore në Shqipëri

Ideja e ngritjes së kampeve të refugjatëve nga Siria dhe Afrika e Veriut në Shqipëri ka dhënë...

FORUM

Analistët: Negociatat të hapen, qoftë edhe me kushte

Votimi në parlamentin e Holandës kundër hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE-në është pritur me ironi...

Refugjatët sirianë tregojnë pse po vijnë në Shqipëri (VIDEO)

Autoritetet shqiptare thonë se muajt e fundit ka patur përpjekje në rritje të refugjatëve dhe emigrantëve për...