E martë, Korrik 17, 2018
Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Marrëveshja bërthamore e Iranit, SHBA refuzon kërkesën e BE

SHBA ka hedhur poshtë kërkesën e Bashkimit Europian për të bërë përjashtime ndaj kompanive europiane në sanksionet e saj kundër Iranit. Në një letër drejtuar kombeve...

SHBA, Nielsen: Rusia dëshiron të krijojë ndarje në mesin e amerikanëve

Shefja për Siguri Kombëtare të Shteteve të Bashkuara thotë se zyrtarët e inteligjencës po shohin “përpjekje të vazhdueshme ruse”, për të përdorur mediat sociale...

Ambasadori i SHBA në Shkup: Të bindur se marrëveshja me Greqinë...

SHBA-ja është e bindur se Marrëveshja me Greqinë do të vazhdojë të plotësohet, dhe pret Maqedonia si Maqedoni Veriore të bëhet anëtare e NATO-s....

“Jam pa familje”, rrëfimi mes lotësh i babait që i deportuan...

Shqiptarja Cile Precetaj, u dëbua nga Amerika duke lënë vetëm 3 fëmijët dhe bashkëshortin. Babai i fëmijëve u detyrua nga pamundësia për t'u kujdesur për...

SHBA, helikopteri përplaset mbi një banesë, një i vdekur, pamje të...

Një helikopter është rrëzuar mbi një banesë të dielën në një zonë të banuar në Williamsburg, në Virxhinia. Autoritetet kanë njoftuar se bëhet fjalë për...

SHBA: Shqipëria, në listën e vendeve ku Irani planifikon sulme terroriste

Javën e shkuar, në Francë, u parandalua sulmi terrorist nga regjimi iranian për të sulmuar Mbledhjen e Madhe të Rezistencës Iraniane në Villepinte, Paris....

10 arsye pse ne shqiptarët duhet të duam Amerikën pa kushte

Nga:Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Sot është 4 korriku, dita e Pavarësisë së SHBA-ve. Nuk besojmë se ka ndonjë komb në rruzull,...

Amerikanët festojnë 242 vjetorin e Pavarësisë

4 korriku shënon ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara. Më 2 korrik të vitit 1776, Kongresi Kontinental votoi në favor të pavarësisë dhe...

4 prioritetet e LSI, Kryemadhi në takim me përfaqësues të organizatave...

Rëndësia e reformave dhe rritja e transparencës në qeverisje kanë qenë disa nga temat e diskutuara gjatë takimit që kryetarja e LSI Monika Kryemadhi...

VIDEO/ SHBA, të shtëna me armë e viktima në redaksinë e...

Disa persona dyshohen të jenë vrarë si pasojë e të shtënave me armë zjarri, të raportuara vetëm pak çaste më parë në redaksinë e...

EDITORIAL

Gjykatën Kushtetuese e vdesin përfundimisht

-A kanë anëtarët e KPK dhe institucioneve të tjera të Vettingut nipër, mbesa apo kushërinjë, të cilat...

FORUM

“Luftë tregtare Shqipëri-Kosovë”

Nga Agron Duka - Prej ditës së nesërme, në mënyrë të njëanshme, pa asnjë paralajmërim dhe arsyetim, produktet...

Rroftë BE!

Nga Ylli Manjani Rroftë BE! ———— Republika e Shqipërisë është e vetmja anëtare e Këshillit të Europës dhe e NATOS;...