E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Shaban Murati

Etiketim: Shaban Murati

Nuk ekziston “çështja e minoritetit grek” në Shqipëri

Nga Shaban Murati - Në të ashtuquajturën paketë të bisedimeve diplomatike, që po zhvillohen prej afro një viti midis Shqipërisë dhe Greqisë, ku me miratimin...

Kohë për alarm kombëtar:Po shesin kufinjtë me euro!

Nga Shaban Murati - A nuk është tragjike dhe e çuditëshme që nga i gjithë Ballkani vetëm kufijtë e kombit shqiptar po kafshohen, si në...

E dashur Prishtinë, harrimi i prioriteteve çon në humbje. Serbia të...

Shaban Murati Një moment piku po nxitet artificialisht në marrëdhëniet midis Kosovës dhe Serbisë lidhur me arritjen e një marrëveshje përfundimtare për normalizimin e marrëdhënieve....

Në Bruksel po vërtitet Konferenca e Londrës. Pse nuk ndihet Shqipëria?

Nga Shaban Murati -Një anëtar i qeverisë së Kosovës më shkruante këto ditë lidhur me ecurinë e bisedimeve përfundimtare midis Serbisë dhe Kosovës se...

Diplomati Shaban Murati: Çfarë dreqin po negocion Edi Rama me Greqinë?

Diplomati shqiptar, Shaban Murati është shprehur i revoltuar me Qeverinë e drejtuar nga Edi Rama, e cila po zhvillon negociatat me Greqinë për përcaktimin...

Sinqeriteti Kociasit duhet të zgjojë Shqipërinë

Nga Shaban Murati- Ministrat e jashtëm, si rregull, nuk tregohen të sinqertë as në shtetin e tyre dhe as në shtetin, me të cilin...

Shaban Murati: Greqia reparacione ndaj Shqipërisë për luftën e 2-të Botërore

Diplomati dhe studiuesi Shaban murati i ftuar në emisionin ''PASSPORT'' të gazetarit Arbër Hitaj në ''RTV SCAN'', flet për negociatat mes Shqipërisë dhe Greqisë....

Metamorfoza e negociatave për Çështjen e Detit

Çështja e paqenë e detit në optikën e patriarkut  të analizës diplomatike shqiptare, Shaban Murati Nga Halil Rama Patriarku i analizës diplomatike dhe i politikës së...

Shaban Murati: Me Greqinë nuk mund të bisedohet për kufirin detar

Zëri i Amerikës: Zoti Murati! Ju sapo keni botuar në një libër studimin tuaj shumëvjeçar me titull “Çështja e paqenë e detit - Një intrigë...

“Holanda, kusht Shqipërisë për të votuar pro negociatave”

Shaban Murati, ish-diplomat dhe ish-këshilltar i ministrit të Jashtëm, shkruan sot në një opinion në “Gazeta Shqiptare” për realitetin e negociatave ku ka hyrë...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...