E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Seria A

Etiketim: Seria A

Panuçi drejt largimit nga Kombëtarja shqiptare, i del emri në Serinë...

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi. Sipas “Il Messaggero”, 45-vjeçari po...

Interi shkatërron Genoa-n, Gagliardini “imiton” Icardin me dopietë (VIDEO)

Interi vijon rrugëtimin fantastik në Seria A, duke rrëmbyer fitoren e 6-të radhazi. Skuadra e Spallet-it ka mundur me lehtësi 5-0 Genoa-n në “San...

Lazio-Inter mbyll javën e 10-të të Seria A

Ndeshja Napoli-Roma ka përfunduar në barazim një rezultat që i shkon në favor Juventusit. Në “San Paolo” ndeshja ka përfunduar 1-1 me verdhekuqtë që...

Vjen mrekullia e 8-të për Juventusin, Ronaldo-Bantacur thyejnë Udinezen (VIDEO)

Juventus vazhdo të mos njoh rivalë në kampionat. Bardhezinjtë kanë fituar me lehtësi 2-0 në transfertën ndaj Udinezes, në një ndeshje të dominuar. Kampionët...

Gjysma e Europës e çmendur pas Piatek, golashënuesit më të mirë...

Një ndër emrat më të spikatur në këtë fillim sezoni përveç Cristiano Ronaldos, është sigurisht Krzysztof Piatek. Bomberi i Genoas është golashënuesi më i...

Mino Raiola: Pas një viti Paul Pogba do të shkojë në...

Pas Seria A dhe Premier League, do të jetë La Liga kampionati i ardhshëm për Paul Pogba. Gjithçka është programuar nga agjenti i yllit...

Chievos i hiqen 3 pikë në Seria A, ja si ndryshon...

Chievo evitoi përjashtimin nga kampionati këtë vit, por nuk ka mundur që të shmang dënimin me pikë. Ekipi italian akuzohet për manipulim bilancesh, por...

Interi shkëlqen pa Icardin, merr fitoren e parë ndaj Bolognës (VIDEO)

Interi më në fund gjen fitoren e parë në këtë sezon në Seria A. Skuadra e Lucciano Spallettit ka triumfuar 3-0 në transfertën ndaj...

Spalleti: Ronaldo vlerë e shtuar për Seria A, nuk e kuptoj...

Ish-trajneri i kombëtares italiane, Cesare Prandeli ka dhënë opinionin e tij për transferimin e Ronaldos te Juventusi si dhe situatën e vështirë në të...

Ja si do të ishte renditja e Seria A sipas vlerave...

Sezoni i ri në Seria A ka sjell një rivalitet të madh mes ekipeve të mëdha për shkak të përforcimeve të shumta, gjithsesi Juventusi...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...