E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Kosova e pranon që Serbia ka zgjedhur Komandantin e Policisë në...

Publikohet raporti i Kuvendit të Kosovës mbi arritjet dhe Sfidat në Zbatimin e Marrëveshjes së Brukselit me Beogradin, që është firmosur në prill të...

Macron: Serbia s’ka shanse për anëtarësim në BE pa e zgjidhur...

Presidenti francez, Emmanuel Macron, kërkon që çështja e Kosovës të zgjidhet para anëtarësimit të Serbisë në BE. Macron të martën i tha presidentit serb,...

Serbia, itinerari i ri i arratisë për iranianët

Iranianët mund të udhëtojnë pa viza në Serbi, por shumë syresh e shfrytëzojnë këtë për të kërkuar azil në vendet e BE-së. Fillimisht  atij i...

Presidenti Vuçiç: Serbia nuk mund të ofrojë asgjë të bukur për...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç deklaroi se do të dalë para popullit me propozimin e tij për “zgjidhjen e përhershme të çështjes së Kosovës”...

Serbët nuk pranuan dot humbjen, i vunë flakën flamurit shqiptar në...

Pas përfundimit të ndeshjes Serbi-Zvicër, tifozët serbë kanë shpërthyer në deklarata. Në rrugët e Zyrihyt, ata i kanë vënë flakën flamurit kombëtar shqiptar. Futbollistët shqiptarë Granit...

Këpucët e Shaqirit që mund të tensionojnë ndeshjen ndaj Serbisë

Serbia luante sonte ndaj Zvicrës në një ndeshjes që ndihet shumë edhe në Kosovë. Në fushën e lojës për helvetët do të ketë edhe...

Media zvicerane zbulon arsyet pse Zvicra mposht Serbinë, ja ç’thotë për...

Sonte në mbrëmje, në kuadër të Kampionatit Botëror, Rusia 2018, në Kaliningrad do të zhvillohet ndeshja mes Zvicrës dhe Serbisë. Për Zvicrën, do të luajnë...

Kosta Rika-Serbi, zbulohen formacionet zyrtare të duelit të parë për sot

Dita e sotme në Kupën e Botës do të nis me ndeshjen e parë të Gurpit F, teksa Kosta Rika sfidon Serbinë, në orën...

Grillo tifoz me Serbinë në Botëror, shpërthen mbrojtësi i Kosovës (VIDEO)

Komentatori i njohur i TVSH-së, Kosta Grillo ka deklaruar në një emision sportiv se ai do të mbështesë Serbinë në këtë Botëror. Kjo deklaratë...

Serbia shpartallon Bolivinë në miqësoren para Kupës së Botës (VIDEO)

Serbia ka mposhtur me goleadë Bolivinë në testin e fundit miqësor përpara startit të Botërorit Rusi 2018. Kombëtarja ballkanase shkëlqeu në sfidën e zhvilluar...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...