Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Serbia humbi në Luftën e Parë Botërore një të tretën e...

Gjatë Luftës së Parë Botërero Serbia humbi rreth 1 të 3 e popullsisë në luftë, ku mbi 50% e tyre ishin meshkuj. Ambasada Serbe...

Krasniqi: Serbia kupton vetëm gjuhën e forcës

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi ka thënë se Serbia nuk e kupton gjuhën që Kosova e ka zgjedhur për normalizimin të...

Kosova në INTERPOL, Serbia bën përpjekjet e fundit kundër

Kur kanë mbetur edhe pak ditë deri te Asambleja e Përgjithshme të INTERPOL-it, që do të mbahet në Dubai të Emirateve të Bashkuara Arabe,...

Hahn: Kosova nuk është kushti i vetëm i Serbisë për hyrjen...

Zgjidhja e çështjes së Kosovës nuk është kushti i vetëm në rrugën e Serbisë për të hyrë në BE. I pyetur për shanset e Serbisë...

“Rruga e Mëndafshit”, si po e shtrin Kina influencën në Evropë...

Kina po kërkon lidhjet më të thella ekonomike me 16 vende të Evropës Qendrore dhe Lindore, pjesë e projektit “Rruga e re e Mëndafshit”...

Ministria e Jashtme e Kosovës: Serbia po krijon lajme të rreme

Ministria e Jashtme e Kosovës ka akuzuar Serbinë se është duke prodhuar lajme të rreme për “zhvillimet në rajon dhe veçanërisht në lidhje me...

Refuzimi i “Telekom Serbia”, Vuçiç: Do flas me Ramën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç, tha se ai do të bisedojë me kryeministrin Edi Rama, pas lajmit se Shqipëria nuk do që Serbia të investojë në...

Tensione me Kosovën? Serbia vazhdon ta mbajë ushtrinë “gati për luftë”

Vendimi për shpalljen e gatishmërisë së plotë luftarake të Ushtrisë së Serbisë mbetet në fuqi. Se kur do të tërhiqet dekreti, vendimi do të merret...

Thaçi: Marrëveshja me Serbinë, parakusht për paqe të qëndrueshme në Ballkan

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka theksuar ‘se ka marrë mbështetjen e plotë liderët botërorë për arritjen e një marrëveshjeje ndërmjet Kosovës dhe Serbisë,...

Bëhet publike shifra! Sa janë dëmet e luftës që Serbia i...

Sipas analistëve dhe zyrtarëve të qeverisë së Prishtinës, dëmet e luftës që Serbia i ka shkaktuar në Kosovës para dhe gjatë luftës së fundit...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...