E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Donald Trump nuk ka qenë kundër Luftës në Kosovë

Po kjo nuk premton asgjë për politikën e jashtme që do të ndjekë nëse zgjidhet president – gjithshka mund të përmbyset Nga Ruben Avxhiu Shumë analistë...

Nikoliq: Raportet mes Beogradit dhe Prishtinës në shkallën më të ulët

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq ka thënë në  Shën Petersburg se marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës janë në shkallën më të ulët të mundshme të...

Atlasi serb ju mëson fëmijëve se Serbia njeh Kosovën e pavarur...

Ai është vetëm një atlas gjeografik për fëmjë, por botimi më i ri i Shtëpisë Botuese “Vulkan” ka terrorizuar opinionin serb. Kjo, sepse serbët, e...

Rusia me qendër spiunazhi në Serbi?

Një qendër në Serbi po i nxeh gjakrat. Moska thotë se është një qendër për ndihmë emergjente në rast katastrofash. Specialistët e NATOS dyshojnë. Në...

Edita Tahiri:”Pa pavarësim të KOSTT-it dhe marrjes së Kodit telefonik Shtetëror,...

Ministrja për Dialog, Edita Tahiri sot raportoi para Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media, e cila u fokusua në temën e normalizimit...

Shokon Tomislav Karadzic – Ish presidenti i federatës serbe: Droni ishte...

Ish presidenti i federatës serbe të futbollit Tomislav Karaxhiç ka lëshuar një deklaratë të fortë ku pretendon se droni në Beograd ishte vepër e...

Haradinaj e Limaj bëjnë thirrje për ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i partisë Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj i kanë bërë thirrje Qeverisë së...

Shokon Karaxhiç: Dronin e ngritën Serbët

Tomislav Karaxhiç ka thënë se droni në ndeshjen me Shqipërinë është lëshuar me ndihmën e Serbisë. Ai ka edhe akuza edhe për ndeshjen në...

Serbët paralajmërojnë bllokimin e pikave kufitare me Kosovën

Shoqata e familjeve të të rrëmbyerve dhe të vrarëve serbë në Kosovë të viteve 1998 – 2000, me një deklaratë për shtyp sot e...

Situatë e tensionuar në Bosnje-Hercegovinë

Pas referendumit në Republikën Serpska, situata në Bosnje-Hercegovinë (B-H) mbetet e tensionuar. Nga qarqet boshnjake dëgjohen tani kërkesa për një mbledhje (Sabor) të përbashkët...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...