E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Serbia

Etiketim: serbia

Haradinaj e Limaj bëjnë thirrje për ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj dhe ai i partisë Nisma për Kosovën, Fatmir Limaj i kanë bërë thirrje Qeverisë së...

Shokon Karaxhiç: Dronin e ngritën Serbët

Tomislav Karaxhiç ka thënë se droni në ndeshjen me Shqipërinë është lëshuar me ndihmën e Serbisë. Ai ka edhe akuza edhe për ndeshjen në...

Serbët paralajmërojnë bllokimin e pikave kufitare me Kosovën

Shoqata e familjeve të të rrëmbyerve dhe të vrarëve serbë në Kosovë të viteve 1998 – 2000, me një deklaratë për shtyp sot e...

Situatë e tensionuar në Bosnje-Hercegovinë

Pas referendumit në Republikën Serpska, situata në Bosnje-Hercegovinë (B-H) mbetet e tensionuar. Nga qarqet boshnjake dëgjohen tani kërkesa për një mbledhje (Sabor) të përbashkët...

“Vend tepër i varfër”, shkalla tronditëse e mospërfilljes së Serbinë nga...

Mijëra emigrantë kanë refuzuar të qëndrojnë në vendet që ju janë ofruar mundësia e një jete të re, sepse janë "shumë të varfëra". Shifrat tronditëse...

Kosova s’i shpëton dot… Serbisë

Nga Ben Andoni/Frika më e madhe e 1 Shtatorit në Kosovë ka qenë që nga parashikimi për shpërthimin e dhunës dhe deri te kalimi...

Portali Rus: Vuçiç “dhuratë” Ramës, pavarësinë e Kosovës

Pjesëmarrja e Shqipërisë në Beograd në një samit, mbi ekonominë dhe sigurinë ka vënë në tryezë pikëpyetje në lidhje me Kosovën. Portali Rus, "Sputnikn", ka hedhur disa sinjale...

Media Ruse: “Kryeqyteti i Kosovës nuk është Prishtina por një bazë...

Vizita e zëvendëspresidenti Amerikan në Kosovë, Joe Biden, duket se ka xhelozuar Rusinë. Në një editorial të sotëm, rrjeti mediatik "Sputnik", ka hedhur akuza të rënda mbi...

Historike/ Kosova bëhet anëtare e UEFA. Serbia dhe Zvicra votojnë kundër

Përfaqësuesja e futbollit të Kosovës zyrtarisht është sot pjesë e UEFA-s (Union of European Football Associations). Kërkesa e Federatës së Futbollit të Kosovës mori...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...